1 Problematický výrok

Britská stínová ministryně komentovala hromadné znásilnění. Musela rezignovat

, NOVÉ

Témata: , , ,

Stínová labouristická ministryně pro rovnoprávnost Sarah Championová musela na svou pozici rezignovat kvůli kritice svého článku poté, když komentovala případ z Newcastlu, kdy 17 mužů původem z muslimských zemí donutilo několik dívek k sexu. Napsala, že Británie má problém s pákistánskými muži, to se jí ale stalo osudným. Píše o tom BBC.

„Británie má problém s britskými pákistánskými muži, kteří znásilňují a vykořisťují bílé dívky“, napsala poslankyně ve svém článku pro bulvární deník the Sun. Teď se za „extrémně špatnou volbu slov“ omlouvá a rezignovala na pozici stínové ministryně pro rovnoprávnost. Labouristický předseda Jeremy Corbyn už její rezignaci přijal.

Championová článek sepsala poté, co bylo 17 mužů odsouzeno, že v Newcastlu donutilo několik dívek k sexu. Pachatelé byli většinou rodilí Britové, přesto iráckého, bangladéšského, pákistánského, indického, íránského či tureckého původu.

Už v rozhovorech, které poslankyně poskytovala po odsouzení mužů, prohlásila, že podobné zločiny jsou většinou páchány „pákistánskými muži“, a uvedla, že obava z obvinění z rasismu často brání v práci vyšetřujícím úřadům.

V článku pak například napsala: „Tito lidé jsou dravci a všechny je spojuje jejich etnické dědictví.“ Jiný labouristický poslanec Naz Shah označil článek za nezodpovědný a vyjádřil obavu, aby nevytvořil nebezpečný precedent.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Jsem znepokojena tím, že v případě pokračování v pozici ve stínovém kabinetu by se pozornost odvrátila od klíčových otázek ochrany dětí, kterými jsem se zabývala po celou dobu své politické kariéry,“ vysvětlila Championová svou rezignaci.

Čtěte také: Demonstrace v USA. Levicoví extrémisté zničili konfederační sochu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.