‚Plky z Hradu. Ale asi se dočkáme dalších nápadů dua Zeman-Babiš‘

Návrh na zestátnění České televize

‚Plky z Hradu. Ale asi se dočkáme dalších nápadů dua Zeman-Babiš‘NOVÉ 2
Domov

Filip Nachtmann

Prezident pokračuje ve vypouštění lží a provokací, reagovala v pátek na slova Miloše Zemana o tom, že je Česká televize hlásnou troubou TOP 09, místopředsedkyně této strany Markéta Adamová. Ta přišla se srovnáním, podle kterého je v hlavním zpravodajském pořadu ČT Události TOP 09 v počtu zmínek až pátá v pořadí. Adamová také odmítla Zemanův nápad na zestátnění České televize: „Zřejmě se ale po schůzce Zeman-Babiš v Čapím hnízdě můžeme dočkat ještě dalších nápadů, které jdou na ruku tomuto duu.“

Zeman přišel s nápadem na zestátnění České televize tento týden, místo koncesionářských poplatků by ji podle prezidenta měl financovat stát z rozpočtu. ČT je prý v současné době hlásnou troubou jedné politické strany – TOP 09.

Nejnovější myšlenku hlavy státu obratem odmítla většina politiků a samozřejmě i samotná veřejnoprávní televize. Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová teď přišla se srovnáním, podle kterého je topka až pátou nejvíce zmiňovanou stranou v hlavním zpravodajském pořadu ČT Události. Analýzu provedla společnost Media Tenor, která se věnuje monitoringu médií.

„Že prezident Zeman čas od času vypustí do světa nějakou lež, to snad nemůže nikoho překvapit, když tímto stylem vedl už i svou volební kampaň. V případě jeho výroku o zestátnění České televize a jejího označení za hlásnou troubu TOP 09 se nejedná o nic jiného, než o pro něj typickou provokaci, která se dá navíc snadno vyvrátit fakty. Jenže s fakty si pan prezident hlavu neláme, stejně jako s demokracií, což dokazuje také čím dál častěji,“ uvedla pro deník ECHO24.cz Adamová, která už předtím kritizovala Zemana na Twitteru.

Místopředsedkyně TOP 09 Zemanův nápad na zestátnění České televize striktně odmítla: „Zřejmě se po schůzce Zeman-Babiš v Čapím hnízdě můžeme dočkat ještě dalších nápadů, které jdou na ruku tomuto duu, jež spojují jejich vlastní zájmy, nikoliv už zájem o zachování svobody a demokracie v Česku.“

Jakékoliv kroky k zestátnění ČT ale odmítl třeba i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Veřejnoprávní média podle něj nesmí podléhat vládě ani podnikatelským skupinám.

Více čtěte: Zemanova televizní karta

Zeman navrhuje zestátnění ČT, je prý hlásnou troubou TOP 09

Další zajímavé články si přečtěte v aktuálním vydání TÝDENÍKU ECHO zde