Babiš: Nechci, aby mi ministerstvo po volbách rozdrbala jiná strana

Babišovy plány po volbách

Babiš: Nechci, aby mi ministerstvo po volbách rozdrbala jiná stranaAKTUALIZOVÁNO
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš Foto: Foto: Jan Zatorsky
1
Domov

pf Echo24

Necelý rok před volbami spřádá předseda hnutí ANO Andrej Babiš plány na sestavení nové vlády. Zejména ministerstvo financí, na kterém v současné době působí, by nerad obětoval jiné politické straně, jejíž zástupci by ho mohli „rozdrbat“. Babiš to prohlásil v rozhovoru pro Info.cz.

Babiš trvá i nadále na své vizi ministerstva, které je nutné spravovat jako rodinnou firmu. V souvislosti s tím se ministr financí nezapomněl pochválit za to, že se mu podařilo vytvořit na rezortu financí tým složený z úředníků a odborníků. „Byla by škoda, kdyby sem přišel politik z jiné strany, rozdrbal by to tady a natáhnul si sem nějaké politické nominanty,“ řekl Babiš.

Podporu pro své hnutí se šéf ANO snažil získat i pochvalnými vyjádřeními na adresu současného prezidenta Miloše Zemana. Babiš ho označil za zkušeného politika, od kterého se může hodně učit. O Zemanovi mluvil Babiš i v souvislosti s blížícími se prezidentskými volbami. V hnutí ANO se prý prozatím ještě neshodli na tom, zda Zemanovi případně vyjádřit podporu, nebo postavit vlastního kandidáta, který by vzešel ze stranických primárek. Přestože současný prezident prozatím neoznámil svůj úmysl znovu kandidovat, podle ministra financí je stále v plné síle.

Na závěr rozhovoru si Babiš neodpustil ani rýpnutí do svého vládního kolegy a premiéra Bohuslava Sobotky. „Vy snad znáte někoho, kdo se se Sobotkou baví? Pan premiér komunikuje formálně,“ odpověděl na otázku, zda se Sobotkou vychází lépe než s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem.

Čtěte také: Sobotka o Babišovi: Využívá Agrofert a média, aby získal absolutní moc

Zeman podpořil Babiše, v zavádění EET zmatky nevidí