1 Saúdské ženy jako královny

Saúdský historik: Západním řidičkám tolik nevadí znásilnění

, UVNITŘ VIDEO

Saúdský historik vyvolal pobouření výrokem, že západní ženy řídí auto proto, že jejich zemím je jedno, že mohou být znásilněny. Informoval o tom britský list The Independent.

Historik Al-Saadoon v televizním rozhovoru pro saúdskou televizi Rotana Khalijiyya odůvodnil zákaz řízení žen v Saúdské Arábii tím, že jim hrozí riziko znásilnění v případě poruchy auta u silnice. Uvedl, že západní ženy nezajímá, jestli budou napadeny, a že sexuální násilí „pro ně není žádný velký problém.“ „Západní země se nezajímají, pokud jsou ženy znásilňovány u cest. Ale nám to jedno není,“ řekl.

Al-Saadoon se dál snažil zákaz argumentovat tím, že ženy v Saúdské Arábii se mají jako „královny“. „Všichni muži jsou jim k službám. Královna bez možnosti řídit auto má k dispozici manžela, bratra, syna či synovce. Jsou připraveni dělat šoféra, kdykoliv jen mávne rukou.“

Moderátorka reagovala, zda si nemyslí, že by ženám poté hrozilo nebezpečí znásilnění řidičem. Al-Saadoon souhlasil s určitou hrozbou a dodal jiné řešení. „Východiskem by byly zahraniční řidičky pro naše ženy,“ zcela vážně uvedl.

Saúdská Arábie je jedinou zemí, kde ženy nesmějí řídit vozidlo. Za poslední roky došlo k několika pokusům aktivistek usednout za volant automobilu, za které byly potrestány.

Čtěte také: Saúdské Arabky budou moci beztrestně řídit auto. Možná...

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.