4 divadelní festival

Dechovka. Když se tancovačka vymkne

,

Inscenací divadla Vosto5 s názvem Dechovka, která bude uvedena v Baráčnické rychtě, pokračuje dnes večer Pražský divadelní festival německého jazyka. Celkem třikrát tu bude uveden projekt, který režisér Jiří Havelka připravil se skupinou Sto zvířat. Získal za něj výroční cenu Divadelních novin. 

Dnešní představení je novinkou v dramaturgii této přehlídky. Dramaturg Petr Štědroň totiž zařadil domácí inscenaci, která inovativně, chytře a navíc zábavně zpracovává téma česko-německého soužití. 

Dechovka je živé a působivé dokumentární divadelní představení. Vychází z hrůzných činů z doby těsně po válce v Dobroníně u Jihlavy, kde byla při tancovačce zavražděna skupina sudetských Němců. Generační Divadlo Vosto5 tak připravilo svérázný hospodský site-specific projekt, který je zásadním příspěvkem do množiny současných českých počinů s označením politické divadlo. 

Čtěte také: Na západní frontě klid. Německý divadelní festival začal Remarquem

Berlín, Mnichov, Hamburk... nejlepší divadla opět v Praze

Nejvtipnější zázrak sezony: vyražte do divadla

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.