TÝDENÍK ECHO: Svět po Charlie Hebdo. Jak se bránit útoku islamistů?
Co najdete uvnitř
Jaký je dopad pařížského aktu teroru, při kterém zemřelo 17 lidí, a jak lze podobným útokům v budoucnu zabránit? O světe po Charlie Hebdo a dalších aktuálních tématech si přečtete v novém vydání Týdeníku ECHO.
Francie je na rozcestí, existují v ní předpoklady k několika možným budoucnostem a možná ta tragédie bude následována katarzí, píše Martin Weiss v rozsáhlém textu Svět po Charlie Hebdo. Naděje bez záruky. V reakci na teroristické útoky v Paříži, které jsou hlavním tématem čísla, se zamýšlí nad tím, jak může demokratický stát, který má jen velmi limitované možnosti, zabránit útokům.
Na hlavní téma letošního třetího čísla Týdeníku ECHO navazuje i Salon, do něhož přijali pozvání kromě muslima Petra Pelikána a arabisty Jana Kužvarta i socioložka žijící ve Francii Kateřina Srbková nebo Artur Fišer, mluvčí Facebookové iniciativy Islám v ČR nechceme. Vladimír Ševela se hostů ptal mimo jiné, co nejvíc štve muslimy a co „nevěřící“ Evropany.
Vychází nové číslo Týdeníku ECHO
Fundamentální pojetí islámu v Česku příliš nenachází úrodnou půdu. Mnozí muslimové k nám přišli coby levicoví studenti za komunismu a třeba radikální saúdský salafismus není jejich šálkem kávy. Vladimír Ševela se islámským vyznáním víry zabývá i ve svém dalším příspěvku Udali bychom ho jako první, ve kterém se zaměřuje na nepočetnou muslimskou komunitu v Česku.
V kauze H-System, která se táhne 14 let, nikdy nešlo o postižené klienty. Mohlo jít o dobře promyšlený konkurzní podvod, analyzuje Petr Holub Skrytou historii vykradení H-Systemu.
Rozhovor Týdeníku ECHO tentokrát poskytl generální ředitel České televize Petr Dvořák. V příspěvku s názvem Sešněrování ČT posiluje mocenský kartel se s Dvořákem bavila Lenka Zlámalová mimo jiné o dramatických změnách v českých médiích a dvojím metru na ně.
Text Ondřeje Štindla Vražda jako výraz přesvědčení pojednává o zlu coby součásti každé ideologie, stejně jako je součástí člověka.
Petr Holub se v komentáři Carpe diem ministra Němečka zabývá státním rozpočtem, který ani při vyšších příjmech nesnižuje tempo půjčování. Na příkladu zdravotnických financí ilustruje, jak se ministři v souvislosti s rozpočtem řídí základním principem lehkomyslnosti.
Daniel Kaiser v článku Muž, kterému nebylo dopřáno dorazit SSSR a komunismus, referuje o knize nejslavnějšího sovětského disidenta Vladimira Bukovského Moskevský proces. Ta dává nahlédnout do zákulisí Kremlu před koncem SSSR.
Nové číslo Týdeníku ECHO, od pátku v prodeji. pic.twitter.com/KTbFUr1zFC
— Echo24.cz (@echo24cz)
14. Leden 2015