1 Islám v Dánsku

Imám v kodaňské mešitě vyzýval k zabíjení židů

, NOVÉ

Témata: , ,

V dánské židovské komunitě vzbudilo velké pobouření video z mešity v kodaňské čtvrti Nørrebro. Na záznamu z 31. března vyzýval místní imám k zabíjení židů. Zástupci židovské komunity se chtějí obrátit na dánskou policii. Zprávu přinesl dánský list The Local s odkazem na tamní média.

Během pátečního kázání imám Mundhir Abdallah citoval jeden z hadíthů (výroky proroka Mohameda), ve kterém se hovoří o tom, že Soudný den nenastane, dokud muslimové nepozabijí židy. Imám je podle deníku Politiken spojován se skupinou Hizb ut-Tahrir, která usiluje o vytvoření celosvětového chalífátu.

Předseda Židovské obce v Dánsku Dan Rosenberg Asmussen uvedl, že jeho organizace si nechala video přeložit a obrátila se na dánskou policii, aby prošetřila možné spáchání rasistického činu. Podle něj se v kázání podněcovalo k vraždění židů, což nelze nechat bez reakce.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Na uveřejnění videa reagovali i dánští politici. Poslanec za dánské sociální demokraty Lars Aslan Rasmussen uvedl, že podobná kázání jsou nepřijatelná a o celé záležitosti by měl hovořit s ministrem spravedlnosti. Je to velmi, velmi vážné a nemůžeme připustit, aby imámové mluvili při svých kázáních tímto způsobem,“ řekl Rasmussen.
 

Čtěte také: Muslimští studenti odmítli vzpomínat na holocaust. Škola to respektuje

Náboženské napětí trvá. Muslimové nesnesou Izraelce ani na olympiádě

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.