1 Soutěž krásy v ohrožení

Islamistům vadí krásné ženy. Vyzývají k útoku na soutěži Miss Universe

, NOVÉ

Témata: ,

Teroristé z Islámského státu (IS) vyzvali své přívržence na Filipínách, aby zaútočili na soutěži Miss Universe. V jiném příspěvku na sociální síti zase ukazovali návod na výrobu sebevražedné vesty. Informoval o tom server The Telegraph.

Filipíny, odkud pochází loňská vítězka Pia Wurtzbachová, budou v lednu 2017 hostit finalistky soutěže Miss Universe. Přesné datum a místo konání ještě nejsou známé. Teroristé všem „bratrům, kteří chtějí být mučedníky“ vzkázali, aby prostřednictvím soutěže krásy prolili „krev všech cizinců, jejichž národy bojují proti Islámskému státu,“ informuje server Fox News.

Svým přívržencům v jiném příspěvku ukazovali videonávod, jak si vyrobit sebevražedný pás a také 49stránkový dokument, který vysvětloval, jak si lze doma vyrobit bombu.

Podle serveru Daily Mail se IS v jihovýchodní Asii daří získávat stále nové a nové přívržence. Věrnost mu přísahaly i skupiny na Filipínách a v Indonésii, které se dříve hlásily k Al-Káidě.

Čtěte také:Ruská Miss sympatie přišla o titul. Neonacismus jí neprošel

Teroristé z An-Nusra rebrandingovali a odpojili se od Al-Káidy

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.