1

V Praze na Smetanově nábřeží unikal plyn

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Smetanovo nábřeží v Praze bylo kvůli úternímu úniku plynu uzavřeno pro auta i pro chodce. Z budovy Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy museli hasiči preventivně evakuovat zhruba 200 lidí. Podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové se únik již podařilo zvládnout a zásah na místě skončil.

Krátce po šesté hodině večerní potvrdila konec akce mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Podle mluvčího Pražské plynárenské Miroslava Vránka šlo o závadu na přípojce na plynovod, situaci již mají plynaři pod kontrolou.

„Asistujeme plynařům při úniku plynu z pod lampy veřejného osvětlení,“ uvedla mluvčí. Plynaři podle Vránka potřebovali rozšířit příkop a lampa jim překážela, hasiči ji tak museli přemístit. „Na místě mají jeřáb, po dobu odstraňování lampy je průjezd uzavřen,“ řekl ČTK Vránek.

 

INFO: V budově Hollar se dnes ruší veškerá výuka.

Posted by Fakulta sociálních věd UK Praha on Tuesday, February 23, 2016

 

Fakulta zrušila v budově na Smetanově nábřeží veškerou výuku. Uzavřena je celá budova včetně knihovny.

Budova, která se nachází v těsné blízkosti FSV, byla v minulosti poškozena výbuchem plynu. V dubnu roku 2013 zranila exploze 45 lidí z toho 2 těžce. Výbuch plynu byl zaviněn porušením technických norem při opravě budovy v roce 1980.

Čtěte také: Hořící plyn na ulici vyděsil pražské Dejvice

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.