5

Díl II: Ruská propaganda jede. Dalších 5 děsivých lží o Ukrajině

V galerii výše přinášíme další nálož lživých fotek, které byly použity ve spojitosti s ukrajinskou krizí. Celou situaci dlouhodobě mapuje server stopfake.org, který denně upozorňuje na lži a nepravosti, které média a individuální uživatelé zveřejňují na internetu. Vybrali jsme pro vás ty nejzávažnější. Prohlédnout si je můžete v galerii.

A jakými fotkami bývají příspěvky o ukrajinské krizi nejčastěji doprovázeny? Nejhojněji se objevují fotku z bojů v Sýrii nebo Jižní Osetii. Dokonce se však objevily i snímky z natáčení ruského sci-fi filmu Jsme z budoucnosti z roku 2008.

Čtěte více: Ruská propaganda jede. 20 děsivých lží o Ukrajině

Server stopfake.com fungující od března letošního roku se primárně soustředí na odhalování nepravd a lží, objevujících se na internetu. Založili ho kyjevští studenti žurnalistiky. Na svém webu také zveřejnili krátký a srozumitelný návod, jak může naprosto každý odhalit opravdový původ fotografií či zveřejňovaných informací. Stačí pár kliknutí. Zkusit si to můžete zde.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.