Tvrdík se stal místopředsedou vydavatelství Empresa Media

Tvrdík se stal místopředsedou vydavatelství Empresa MediaNOVÉ
Domov

Zástupce Číňanů

Echo24

Místopředsedou vydavatelství Empresa Media se stal šéf evropského zastoupení čínského investičního fondu CEFC Jaroslav Tvrdík. V představenstvu mediální skupiny bude reprezentovat právě tento fond, který je minoritním vlastníkem skupiny. Uvedl to ve středu zpravodajský server Mediaguru. V představenstvu Médey střídá Filipa Doubka.

„Personální propojení na úrovni představenstva je logickým pokračováním našeho vzájemného propojování,“ uvedl předseda představenstva Médea a Empresa Media Jaromír Soukup, který šéfem mediálního domu zůstává. Třetím členem představenstva je vedoucí právního oddělení Médey Kateřina Čápová.

Obrat společnosti dosáhl vloni 5,489 miliardy korun. Nejziskovější částí je Médea, která dosáhla v loňském roce provozního zisku (EBITDA) 127,1 milionu Kč. Skupina Empresa Media skončila s provozní ztrátou EBITDA 14,4 milionu Kč.

Čtěte také: Babišův exnáměstek Wagenknecht nastupuje k Babišovu nepříteli

Sedmačtyřicetiletý Tvrdík je původně profesionální voják. Byl ministrem obrany ve vládách Miloše Zemana a Vladimíra Špidly (oba tehdy ČSSD) a poslancem Sněmovny. Po odchodu z kabinetu se v roce 2003 stal prezidentem a předsedou představenstva Českých aerolinií. Firma v té době započala s transformací, uzavřela kontrakt na dodávku airbusů a skončila ve vysoké ztrátě. Tvrdík to připisoval růstu cen ropy ve světě a zostřující se konkurenci. Podle jeho kritiků byly ale za špatnými výsledky firmy zejména manažerské chyby. V letech 2006 až 2010 byl Tvrdík volebním manažerem ČSSD.

Vydavatelství Empresa Media vlastní TV Barrandov a produkční společnosti Real TV. Portfolio vydavatelství zahrnuje časopis Týden, časopis Faktor S, společenský týdeník Sedmička, časopis Instinkt, měsíčník Interview, časopis Exkluziv, dále tituly pro mládež Popcorn a Top Dívky, odborný časopis MarketingSalesMedia a elektronický deník Týden.cz.

Čtěte také: Čínská CEFC si v Česku najala bývalého elitního detektiva

CEFC do společnosti Empresa Media majetkově vstoupila vloni v září, kdy zároveň ohlásil akvizice v řadě tuzemských firem. Mimo jiné společnost koupila podíly například v aerolinkách Travel Service, v Pivovarech Lobkowicz Group nebo ve fotbalové Slávii. Získat má i poloviční podíl ve finanční skupině J&T Finance Group, nebo devadesátiprocentní podíl v internetovém prodejci zájezdů Invia.cz.