2 Urážka islámu?

Veselý muslimský masakr, napsala spisovatelka. Hrozí jí vězení

, NOVÉ

Egyptská spisovatelka Fatima Naootová čelí soudnímu procesu za to, že na Twitteru označila muslimský Svátek oběti za masakr. Pokud ji soud uzná vinnou, půjde na pět let do vězení. Informaci přinesl izraelský deník Haaretz.

„Veselý masakr,“ napsala spisovatelka na Twitter v době muslimského Svátku oběti, při němž si věřící každý rok připomínají Abrahamovu oběť Bohu. Při té příležitosti podřezávají ve velkém zvířata, nejčastěji ovce a kozy. Kvůli příspěvku z letošního října byla spisovatelka obviněna z pohrdání islámem.

Naootová, která kromě poezie také píše články pro nezávislé noviny al-Masry al-Youm, popřela, že by chtěla islám zesměšňovat.„Respektuji všechna náboženství,“ uvedla na svém facebookovém profilu. „Je to odplata uvalená na ty, kdo šíří osvětu,“ dodala ke kauze.

Perzekuce osob, které se vyjadřují kriticky k muslimskému náboženství, není v Egyptě ojedinělá. Například v červnu poslal egyptský soud na pět let za mříže jiného spisovatele, který se podle něj dopustil pohrdání islámu ve své povídkové sbírce, uvádí Haaretz.

Čtěte také: Hollywoodský velkofilm Exodus zakázali v Egyptě a v Maroku

,