1 Vítěz podle diváků

Vítěz podle diváků: thriller o gorilách, který sahal na Oscara

Jeden svět 2015

Film Virunga, dokumentární thriller o gorilách horských chycených uprostřed války v Demokratické republice Kongo, získal od diváků a divaček festivalu Jeden svět nejvíce hlasů a odveze si tak z Prahy Diváckou cenu Nadačního fondu AVAST.

Režisér Orlando von Einsiedel natočil jedinečný dokument, který ukázal vleklý konflikt v DR Kongo v novém světle. Navíc formou vyprávění může směle konkurovat hraným dobrodružným filmům.

V centru dění je útulek pro téměř vyhynulé gorily horské, poslední žijí právě v oblasti národního parku Virunga. Ten ovšem kromě ozbrojených skupin ohrožuje ještě britská firma, která zde plánuje těžit ropu. Když povstalci zahájí ofenzivu, ocitá se pod palbou nejen vše, co se odvážná skupina strážců parku pokouší chránit, ale také filmový štáb.

Recenzi čtěte zde: ‚Pro pár opic.‘ Gorily horské v ohrožení ropou i střelbou

Výjimečný snímek získal letošní nominaci na Oscara. Výkonným producentem byl Leonardo DiCaprio. V diváckém hodnocení Jednoho světa byl film ohodnocen známkou 1,14.

Poslední projekce dokumentu Virunga se koná ve středu 11. března od 17:00 ve velkém sále pražského kina Světozor.

O dalších oceněných filmech čtěte zde: Nejlepší filmy: Pili jsme lidskou krev. Už jsi někoho popravil?


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.