Skandální konec ligy pod dohledem bossů a legendy podsvětí

Regulérní soutěž, nebo divadlo?

Skandální konec ligy pod dohledem bossů a legendy podsvětíNOVÉ 2
Domov

Echo24

Poslední kolo fotbalové Synot ligy, které definitivně rozhodlo o sestupujícím celku, nese příchuť skandálních výsledků. Týmu Sigmy Olomouc nepomohlo ani to, že nastřílel Teplicím šest gólů, ale stejně sestupuje. Na hřišti v Jablonci se totiž hrál zápas, který mnohým fanouškům i znalcům fotbalu připomněl divadlo s předem dohodnutým scénářem. Sešli tam šéf příbramského fotbalu Starka, šéf fotbalového svazu Pelta a Vlastimil Spěvák, legenda pražského podsvětí. Nic lépe neilustruje stav české Synot ligy.

Tým Jablonce sehrál s hostující Příbramí nezáživnou partii prakticky beze střel a zápas tak skončil 0:0, což bylo Jablonci zcela jedno, ale Příbrami tento výsledek zachránil ligu. Fanoušci poté vyprovodili hráče pískotem a pokřikem hanba.

To důležité se však odehrálo možná už před samotným výkopem. Na hřišti u postranní čáry se totiž sešla bafuňářská partička z obou týmů, která je už dlouhou dobu známá z nejrůznějších afér kolem fotbalu. Mimo šéfa Jablonce a předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty na trávníku diskutoval i sportovní ředitel klubu Ivan Horník (známý z korupční aféry s kapříky), šéf Příbrami Jaroslav Starka a příbramský viceprezident Vlastimil Spěvák.

Spěvák je mezi zasvěcenými, jak například upozorňuje investigativní novinář Jaroslav Kmenta, vnímán jako hlava pražského podsvětí. Spěvák podle Kmenty nemá rád, když se o něm mluví jako o mafiánovi. Ale připouští, že jistý vliv v prostředí, kde se léta pohyboval, má. „Spíš bych to prostředí, kde mám nějaké slovo, nazval polosvětem,“ řekl již dříve Spěvák.

Další fotografie z předzápasového setkání si může prohlédnout na webu isport.blesk.cz.

Jasno o zákulisí ligové koncovky mají i v Olomouci. O tom, že se Příbram v Synot lize udrží, bylo podle šéfa Sigmy Olomouc Josefa Lébra rozhodnuto už před zápasem. „Byli jsme určeni my, že sestoupíme. Tak to je. Sestoupili jsme. Zbyli jsme tam v koncovce s mužstvem, které sestoupit nemohlo. A rozhodčí byli někým řízení. Nebudu nikoho jmenovat, ale někým řízení byli,“ uvedl Lébr podle serveru isport.blesk.cz.

Čtěte také: Divoký závěr ligy. Sigmě nestačilo 6 gólů, Příbram ukopala remízu