1 Migranti v Evropě

VIDEO: Desítky migrantů se vylodily na pláži. „Invaze“ překvapila turisty

, NOVÉ

Témata: ,

Turisty na jihu Španělska vyděsily desítky migrantů. Ti připluli na nafukovacím člunu k pláži a začali se hned vyloďovat. Místní policie tvrdí, že taková „invaze“ za bílého dne je velmi nezvyklá, píše zpravodajská agentura Reuters.

Celá událost se odehrála ve středu odpoledne, kdy byla turistická oblast Playa de los Alemanes poblíž přístavního města Cádiz v dané chvíli plná opalujících se výletníků. Připlouvající afričtí uprchlíci zaskočili turisty, ti ovšem z nich místo panikaření vytáhli mobilní telefony a začali si nečekané hosty natáčet.

Jakmile se černý nafukovací člun přiblížil k pláži, vyskákaly z něj více než dvě desítky migrantů a ihned se rozprchly po pláži. „Celá skupina během chvilky zmizela. Policie přišla až ve chvíli, kdy byli všichni pryč,“ řekl Carlos Sanz, který se během „vylodění“ nacházel na pláži. Zatím není jasné, jestli se policistům podařilo někoho z nich dopadnout.

Uprchlíci nejspíše pocházeli z Maroka. Do Španělska se dostali přes Gibraltarský průliv. Ten tvoří součást trasy, přes kterou cestuje čím dál více migrantů, především díky malé vzdálenosti mezi africkou a evropskou pevninou.

Čtěte také: Turistu unesla Al-Káida. Aby přežil, předstíral konverzi k islámu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.