1 Vražda, nebo sebevražda?

Brita, který házel slaninu na mešitu, našli ve vězení mrtvého

, NOVÉ

Témata: ,

Jeden z mužů, který v lednu hodil v Bristolu sendvič se slaninou k mešitě, a byl za to odsouzen do vězení, byl ve své cele nalezen mrtvý. Ve vězení si odpykával roční trest a v současné době byl v polovině trestu. Podle informací britských médií není zatím jasné, zda jde o vraždu či sebevraždu.

Pětatřicetiletý Kevin Crehan se rozhodl s třemi přáteli bojovat proti muslimům po svém. V době modlitby naházeli sendviče se slaninou ke dveřím jedné z největších mešit v Bristolu. Během protestu také rozprostřeli vlajku s křížem svatého Jiří s nápisem „žádné mešity“.

 

Policie na místo ihned přijela a všechny aktéry vzala do vazby. U soudu, který se konal v červenci odešel Crehan s ročním trestem. Jeho spolupachatelé odešli s několikaměsíčními tresty. Během rozsudku museli také zkousnout hořkou pilulku v podobě výroku soudce, že se jedná o „útok na Anglii“.

Po půl roce ve vězení byl ale Crehan nalezen mrtvý. Policie se zatím k celé události nevyjádřila, takže není jasné, zda jde o sebevraždu či vraždu. Ve Velké Británii má na starost každé úmrtí ve vězení zvláštní nezávislý zmocněnec, který se bude případem zabývat.

Kromě trestů odnětí svobody dostali všichni zákaz přibližování se k mešitám do vzdálenosti sta metrů.

Čtěte také:

Ze synagogy bude mešita. Největší ve Francii. ‚Židů je málo‘

Ve Francie vyhořela mešita. Žhář použil urychlovač hoření

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.