1 Vražda, nebo sebevražda?

Brita, který házel slaninu na mešitu, našli ve vězení mrtvého

, NOVÉ

Témata: ,

Jeden z mužů, který v lednu hodil v Bristolu sendvič se slaninou k mešitě, a byl za to odsouzen do vězení, byl ve své cele nalezen mrtvý. Ve vězení si odpykával roční trest a v současné době byl v polovině trestu. Podle informací britských médií není zatím jasné, zda jde o vraždu či sebevraždu.

Pětatřicetiletý Kevin Crehan se rozhodl s třemi přáteli bojovat proti muslimům po svém. V době modlitby naházeli sendviče se slaninou ke dveřím jedné z největších mešit v Bristolu. Během protestu také rozprostřeli vlajku s křížem svatého Jiří s nápisem „žádné mešity“.

 

Policie na místo ihned přijela a všechny aktéry vzala do vazby. U soudu, který se konal v červenci odešel Crehan s ročním trestem. Jeho spolupachatelé odešli s několikaměsíčními tresty. Během rozsudku museli také zkousnout hořkou pilulku v podobě výroku soudce, že se jedná o „útok na Anglii“.

Po půl roce ve vězení byl ale Crehan nalezen mrtvý. Policie se zatím k celé události nevyjádřila, takže není jasné, zda jde o sebevraždu či vraždu. Ve Velké Británii má na starost každé úmrtí ve vězení zvláštní nezávislý zmocněnec, který se bude případem zabývat.

Kromě trestů odnětí svobody dostali všichni zákaz přibližování se k mešitám do vzdálenosti sta metrů.

Čtěte také:

Ze synagogy bude mešita. Největší ve Francii. ‚Židů je málo‘

Ve Francie vyhořela mešita. Žhář použil urychlovač hoření

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.