Vyvadil čelí trollingu. Tentokrát na Twitteru kvůli prezidentství

Útok na obhájce Kremlu

Vyvadil čelí trollingu. Tentokrát na Twitteru kvůli prezidentstvíAKTUALIZOVÁNO
Domov

Echo24

Bývalý senátor Jiří Vyvadil, který sám sebe pasoval do role největšího obhájce zájmů Kremlu v České republice, čelí v souvislosti se svými protesty kvůli průjezdu konvoje amerických vojáků dalšímu internetovému útoku. Poté, co se stal terčem trollů na Facebooku, mu někdo založil falešný účet na Twitteru. Na něm se mimo jiné píše, že bude Vyvadil kandidovat na prezidenta. Tuto informaci převzal i server ECHO24.cz.

Ještě před několika dny byl Jiří Vyvadil na koni. Vedl sice jen obskurní spolek přátel Ruska, ale jeho úvahy a výzvy nekolovaly jenom po Facebooku či Twitteru. Jako vážný oponent západního vnímání světa a demokracie se řadu dní po sobě objevoval v televizních zpravodajských i publicistických pořadech i na předních stránkách novin i serverů.

To s sebou samozřejmě přineslo velké množství reakcí. Minulý týden například čelil zastáncům průjezdu amerického vojenského konvoje Českem, kteří v různých skupinách na Facebooku předstírali sympatie a podporu prorusky smýšlejícím, což odhalilo groteskní pozadí těchto hnutí. Vyvadil se v diskuzích dokonce pasoval na „velitele v době války“.

Čtěte také: ‚Polofašoidní havlisté mají 10 minut.‘ Vyvadil naletěl na Facebooku

V neděli a pondělí ale jako velitel utrpěl porážku. Na jím svolávané demonstrace proti americkému konvoji přišla jen hrstka lidí, v pondělí odpoledne byl před pražskými kasárnami dokonce úplně sám.

A následoval další útok. Jen o pár hodin později se na twitterovém účtu pod jménem JUDr. Jiří Vyvadil objevilo oznámení, že z boje neutíká a že hodlá kandidovat na prezidenta. 

„Jestli si někdo myslí, že mě umlčí, je na omylu. Z boje neutíkám, naopak budu se ucházet o post příštího prezidenta naší země,“ zněl vzkaz na Twitteru.

Jak se později ukázalo, twitterový účet nebyl pravý a z Vyvadila si jen někdo udělal legraci. Původní zprávu o Vyvadilově kandidatuře přinesl i deník ECHO24.cz, který se tímto bývalému senátorovi omlouvá.

„Je to hloupost, já sám jsem nic takového nepsal. Ten účet není můj, ani nevím, jak se tweetuje. Jde jen o další útok,“ řekl v úterý deníku ECHO24.cz sám Vyvadil.

Jiří Vyvadil má za sebou bohatou politickou kariéru. V devadesátých letech byl předsedou Československé strany socialistické a poslancem České národní rady a Poslanecké sněmovny, později působil v ČSSD, v letech 1996-2000 byl i senátorem. Poté byl soudcem různých stupňů až po Nejvyšší správní soud.

Čtěte také: ‚Lidé čelili větru i dešti.‘ Americký web chválí Čechy za vlídné přijetí

Jiří Vyvadil obětí hanebné šikany?