1 Ukradené maily

Hackeři zveřejnili i emaily poslance Chvojky. Mstí se za Ortel

, NOVÉ

Témata: , , ,

S další várkou soukromých emailů premiéra Bohuslava Sobotky zveřejnili hackeři z neonacistického webu White-Media také několik emailů poslance ČSSD Jana Chvojky. Má to být jejich odplata za podnět k vyšetřování vystoupení nacionalistické kapely Ortel v soutěži Český slavík.

„Odplata za Ortel. Chvojka je poslanec ČSSD, který podal podnět k vyšetřování kvůli vystoupení nacionalistické kapely Ortel v soutěži Český slavík. Už kvůli takovým šmejdům musí být příště Ortel první,“ stojí na rasistickém webu nad odkazy k Chvojkovým emailům.

Poslanec prý obdržel podobný vzkaz i na svůj email. Diví se, jak se hackeři do jeho schránky nabourali, protože heslo měl prý „dost složité“.

„Některé maily jsou datované v době, kdy jsem mail nepoužíval,“ řekl Jan Chvojka deníku Právo. „Mám od policie pokyn se nevyjadřovat,“ dodal.

Pětatřicetiletý poslanec a právník působí též jako zastupitel města Chrudim. Po vyhlášení ankety Český slavík Mattoni se opřel do kapely Ortel, která na slavnostním galavečeru živě vystoupila a získala ocenění za druhé místo v kategorii skupina roku. „Veřejné vystoupení skupiny Ortel, která se hlásí k Rudolfu Hessovi, Adolfu Hitlerovi a dalším zločincům a je v textech svých písní otevřeně antisemitská, antimuslimská a hlásí se jimi i k fašismu a (neo)nacismu, považuji za otřesné a odsouzeníhodné,“ řekl Chvojka.

Na jeho podnět se vystoupením zabývala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, ale žádné pochybení televize Nova, která vyhlášení vysílala, nezjistila.

Čtěte také: Ortel v přímém přenosu nevadí, rozhodla televizní rada

Hackeři minulý týden zveřejnili část korespondence ze soukromého emailu premiéra Bohuslava Sobotky, kde se vyskytují komunikace především pracovního a stranického charakteru. Hackerskými útoky na premiéra další úřední činitele se zabývá policie.

Sobotka pravost emailů nepotvrdil, ale několik lidí z jeho okolí ano. Zveřejněná korespondence se týká například migrace, koaličních jednání, prezidentské kampaně nebo výběru ředitele Českého rozhlasu.

Čtěte také: Kdo jsou „naši“ hackeři? Policie tápe

Čtěte také: Skutečné riziko pro Sobotku: co hackeři nezveřejnili

Čtěte také: Extremisté zveřejnili další Sobotkovy emaily a vyhrožují mu

Čtěte také: Premiérovy maily v médiích. Není to ‚trochu blbý‘?

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.