Hackeři zveřejnili i emaily poslance Chvojky. Mstí se za Ortel

Ukradené maily

Hackeři zveřejnili i emaily poslance Chvojky. Mstí se za OrtelNOVÉ
JUDr. Jan Chvojka. Foto: FOTO: Facebook, Jan Chvojka
1
Domov
Echo24

S další várkou soukromých emailů premiéra Bohuslava Sobotky zveřejnili hackeři z neonacistického webu White-Media také několik emailů poslance ČSSD Jana Chvojky. Má to být jejich odplata za podnět k vyšetřování vystoupení nacionalistické kapely Ortel v soutěži Český slavík.

„Odplata za Ortel. Chvojka je poslanec ČSSD, který podal podnět k vyšetřování kvůli vystoupení nacionalistické kapely Ortel v soutěži Český slavík. Už kvůli takovým šmejdům musí být příště Ortel první,“ stojí na rasistickém webu nad odkazy k Chvojkovým emailům.

Poslanec prý obdržel podobný vzkaz i na svůj email. Diví se, jak se hackeři do jeho schránky nabourali, protože heslo měl prý „dost složité“.

„Některé maily jsou datované v době, kdy jsem mail nepoužíval,“ řekl Jan Chvojka deníku Právo. „Mám od policie pokyn se nevyjadřovat,“ dodal.

Pětatřicetiletý poslanec a právník působí též jako zastupitel města Chrudim. Po vyhlášení ankety Český slavík Mattoni se opřel do kapely Ortel, která na slavnostním galavečeru živě vystoupila a získala ocenění za druhé místo v kategorii skupina roku. „Veřejné vystoupení skupiny Ortel, která se hlásí k Rudolfu Hessovi, Adolfu Hitlerovi a dalším zločincům a je v textech svých písní otevřeně antisemitská, antimuslimská a hlásí se jimi i k fašismu a (neo)nacismu, považuji za otřesné a odsouzeníhodné,“ řekl Chvojka.

Na jeho podnět se vystoupením zabývala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, ale žádné pochybení televize Nova, která vyhlášení vysílala, nezjistila.

Čtěte také: Ortel v přímém přenosu nevadí, rozhodla televizní rada

Hackeři minulý týden zveřejnili část korespondence ze soukromého emailu premiéra Bohuslava Sobotky, kde se vyskytují komunikace především pracovního a stranického charakteru. Hackerskými útoky na premiéra další úřední činitele se zabývá policie.

Sobotka pravost emailů nepotvrdil, ale několik lidí z jeho okolí ano. Zveřejněná korespondence se týká například migrace, koaličních jednání, prezidentské kampaně nebo výběru ředitele Českého rozhlasu.

Čtěte také: Kdo jsou „naši“ hackeři? Policie tápe

Čtěte také: Skutečné riziko pro Sobotku: co hackeři nezveřejnili

Čtěte také: Extremisté zveřejnili další Sobotkovy emaily a vyhrožují mu

Čtěte také: Premiérovy maily v médiích. Není to ‚trochu blbý‘?