Frontman skupiny Rammstein: Jsem obětí ruské propagandy

metalista putina nenosí

Frontman skupiny Rammstein: Jsem obětí ruské propagandyNOVÉ 1
Svět

vt Echo24

Frontmanovi německé metalové skupiny Rammstein Tillu Lindemannovi se dostalo nechtěné popularity na ruských webech. Objevil se na nich v tričku s tváří ruského prezidenta Vladimíra Putina. Fotografie, jež měla symbolizovat jeho podporu Rusku, ale byla podvrh. Zpěvák chce celou věc řešit u soudu, píše BBC s odvoláním na německý deník Bild.

Na fotografii pózuje zpěvák Till Lindemann s iPhonem od společnosti Caviar, která vyrábí luxusní mobilní telefony s motivy Vladimira Putina. Lindermann má přitom na sobě tričko s lebkou se zkříženými hnáty. O pár dnů později ale na proruských portálech kolovala upravená fotografie, na níž nosí tričko s tváří ruského prezidenta.

Podvrh doprovázely i některé výroky adorující Rusko. „Německá kancléřka se nemůže chlubit takovou popularitou jako Putin. Na rozdíl od jiných je to tvrdý vůdce, žádná loutka. Všechny politické útoky na Rusko nejsou férové,“ citovaly zpěváka ruské weby jako Sputnik či Komsomolskaja Pravda.

„To je naprostá blbost. Nic z toho jsem nikdy neřekl,“ potvrdil frontman nepravdivost výroků německému deníku Bild. Fotomontáž ho rozzuřila natolik, že mu nestačila ani omluva od firmy Caviar, která upravenou fotku poslala médiím.

„Byl to jen interní vtip, fotomontáž se do médií dostala omylem,“ tvrdí společnost na svých stránkách poté, co se upravená fotka dostala až ke zpěvákovi. „Nicméně to, že Lindermann od nás dostal mobil s motivy Vladimira Putina, je pravda. Příště si dáme pozor, s kým budeme spolupracovat,“ neodpustila si rýpnutí na konci prohlášení. Za proruské výroky odmítá zodpovědnost.

Till Lindermann tvrdí, že se k Putinovi nikdy nevyjadřoval a vždy se pokoušel být co nejvíce apolitický. „V červnu jsem před svým koncertem akorát pochválil Moskvu. Je to opravdu nádherné město. Žádný jiný komentář k Rusku jsem ale neřekl ani jsem nevedl žádný rozhovor s novináři,“ cituje zpěváka německý deník Bild.

Frontman pohrozil, že v Rusku už se svou skupinou nikdy nevystoupí. Obořil se i na proruské weby za šíření nepravdivých informací. „Jsem obětí putinovské propagandy,“ dodal v rozhovoru. Celou věc chce řešit s právníky.

Čtěte také: Buď německý! Komik Böhmermann si nedá pokoj a tepe do Němců