Jiří Peňás posílí Týdeník Echo a Echo24.cz. Opouští LN

Cenná posila

Jiří Peňás posílí Týdeník Echo a Echo24.cz. Opouští LNNOVÉ 1
Panorama
Echo24
Sdílet:

Respektovaný novinář a nositel Ceny Ferdinanda Peroutky za rok 2013 Jiří Peňás posílí redakci Týdeníku Echo a online deníku Echo24.cz. Po několika letech tak opouští Lidové noviny, kde vedl kulturní rubriku.

Jiří Peňás patří mezi nejvýraznější a zároveň nejoriginálnější publicisty současnosti. Než zakotvil v LN, publikoval v Respektu, MF DNES a Týdnu.

Peňás patří ke generaci autorů, kterou zrodil listopad 1989. Do revoluční doby vtrhla s elánem, nápady, nezatížená komunistickou cenzurou, ideologií a ptydepe stylem.

„V době mediálních rychlokvašek Jiří Peňás patří nejen ke stálicím, ale zároveň k výjimkám, a to díky svému vzdělání, vědomostem a především neuvěřitelnému rozhledu. Zařadit jej do nějakých žánrových škatulek je navíc obtížné a v podstatě to nejde. Někdy se zdá, že dokáže napsat cokoliv: od literární recenze přes reportáž či esej po politický komentář až po vtipnou glosu. Mimochodem, to je jeho velký dar. Má ohromný smysl pro ironii. Nenásilnou, ale trefnou a většinou vážně vtipnou,“ uvádí se v laudatiu na Peňáse při přebírání Ceny Ferdinanda Peroutky.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit