Hyenismus islamofobů: na síti se strefují do ženy s rakovinou

Měsíc raka

Hyenismus islamofobů: na síti se strefují do ženy s rakovinouNOVÉ 1
Domov

Oliver Jahn

Extremistům na českém internetu není cizí ani šikana vážně nemocného. Aktivistka Lucie Bittalová z organizace HateFree Culture se rozhodla v těžké životní situaci šířit osvětu proti rakovině, kterou sama dostala. Její kampaň Měsíc raka mimo jiné vybízí ženy, aby si včas zašly na preventivní prohlídky. Pro někoho ušlechtilá snaha je ale trnem v oku sympatizantům s islamofoby, kteří ji připodobňují až k dozorkyni z koncentračního tábora.

Když už se zdálo, že všemožné entity vyznačující se jednotným odmítavým postojem proti islámu a uprchlíkům vyčerpaly fantazii nevkusných protestů, začaly se strefovat do nemocné s rakovinou. Terčem kritiky se nepochopitelně stala členka polovládního HateFree Culture Lucie Bittalová, která i přes vlastní vážné onemocnění vede preventivní kampaň proti rakovině.

 

Zaregistrovali jste kampaň Měsíc raka? Má to být snaha dostat mladé holčiny na preventivní prohlídky ke gynekologovi….

Posted by Naštvané matky on  Tuesday, July 14, 2015

 

„Před půl rokem jsem to dostala. A nemyslím menstruaci, ale rakovinu děložního čípku. Asi ti nemusím vysvětlovat, že se můj život dost zásadně změnil. Ale nemusel. Stačilo chodit pravidelně na prohlídky, nebýt ‚hrdinka‘, neignorovat problémy. A tak jsem se rozhodla propagovat prevenci,“ prohlašuje výstižně na stránkách Měsíce raka Bittalová. „Nebuď blbá! Běž na prohlídku. Je to zadarmo a zabere to pár minut.“ Název kampaně koresponduje nejen se slangovým výrazem pro rakovinu, ale také s právě probíhajícím měsícem raka ve zvěrokruhu.

Nevídaný krok pomáhat při vlastní nemoci s osvětou se ale očividně nelíbil islamofobům okolo uskupeních podobných Islám v ČR nechceme. V těžko pochopitelném příspěvku na svém blogu se tak vyjádřila zakladatelka hnutí Naštvané matky Eva Hrindová, že si aktivistka z HateFree může za svou chorobu vlastně sama.

„Je mi Lucie velmi líto, protože to všechno uchopila za špatný konec. Vysílá špatnou energii, která od ní odhání lidi, kteří by jí doopravdy mohli pomoci,“ píše Hrindová. „Lucie neukazuje mladým dívkám dobrou cestu, protože se nemoc a její signály snaží ignorovat a přistupuje k ní jako k něčemu, co je mimo ni.“

„Eva Hrindová odvedla pro naší kampaň obrovský kus práce – dostala ji do povědomí lidí, kteří o Měsíci raka zatím nevěděli,“ komentovala pro ECHO24.cz Lucie Bittalová „Doufám, že její kamarádky z uskupení Naštvané matky teď půjdou samy na preventivní prohlídku a vezmou s sebou i své dcery.“

‚Stejný typ jako dozorkyně v koncentračních táborech‘

A z polopolitické komentátorky Hrindové se dále v článku stává i expertka na onkologické onemocnění. „Rakovině děložního čípku se dá z velké míry předcházet, protože její původ je víceméně znám. Ale prevencí opravdu není jen to, že chodíte pouze pravidelně na prohlídky ke gynekologovi – tím nemoc jen dříve diagnostikujete, což je dobře. Ale nestačí to. Je třeba žít zdravě a poctivě. Nepřehánět to s promiskuitou, provozovat chráněný sex, vyhýbat se chemii v potravinách. Omezit alkohol a zdravě jíst,“ popisuje nejvyšší Naštvaná matka.

„Pokud to paní Hrindové udělá radost, tak můžu lidem vašim prostřednictvím vzkázat, ať jedí víc zeleniny. Ale nemůžu se přidat k jejímu tvrzení, že když budete jíst zdravě, nedostanete rakovinu,“ reagovala poklidnější rétorikou Bittalová.

Bizarní jsou i pokusy Hrindové o diskreditaci celého projektu HateFree Culture, který zaštiťuje jeden z vládních odborů Agentura pro sociální začleňování. Právě spojitost s vládou je aktivistům vyčítána a označována pomalu za konspirační. To glosoval i sociolog Petr Hampl, který se angažuje v Bloku proti islámu Martina Konvičky.

 

Naštvaná matka Eva Hrindová píchla do trollího hnízda, když narušila kult Svaté Lucie Bittalové. Lucie Bittalová je...

Posted by Petr Hampl on  Tuesday, July 14, 2015

 

„Lucie Bittalová je fenka mopslíka na vodítku Bohouše Sobotky, kterou parodie na státníka s širokým úsměvem používá k tomu, aby ubližovala občanům, kteří v něčem nesouhlasí s vládou. Je mimořádně zuřivá, je to lhářka, a je na to hrdá,“ napsal na Facebook Hampl. „Na jejím příkladu si můžeme uvědomit, že vlastně žijeme ve skvělé době. Před 75 lety pracovaly stejné typy mladých žen jako dozorkyně v koncentračních táborech,“ přirovnal pak tento podporovatel islamofobních hnutí nemocnou s rakovinou k nacistickým dozorkyním.

Ještě o úroveň ostřejší příspěvky extremističtěji založených jedinců se najdou na stránkách, jako je Anti Hate Free Culture. Tamní diskutující se často svými krajně pravicovými názory a symbolikou netají.

Do střetu s krajní pravicí se Lucie Bittalová dostávala už v minulosti a dalo by se říci, že jako „trollerka nácků na internetu“ dobrovolně. Když se tedy zrovna nejednalo o ohrožování jí nebo jejích kamarádů vyholenými hochy se zdviženou pravicí, napálila např. známého podvodníka Lukáše Kohouta. Na jeho loňskou demonstraci proti Romům v Děčíně na oko slíbila aparaturu, kterou mu nikdy neplánovala dát a akce tak byla díky ní částečně neúspěšná.

Čtěte také: Protest proti islámu. Jen čtyři stovky lidí a letící vajíčko

‚Šibeniční‘ kousky se svobodou projevu netančí