Protest proti islámu. Jen čtyři stovky lidí a letící vajíčko

Odpůrci uprchlíků v akci

Protest proti islámu. Jen čtyři stovky lidí a letící vajíčkoAKTUALIZOVÁNO 12
Domov
Echo24
Sdílet:

Zhruba jen šestina lidí, kteří slibovali svoji účast na Facebooku, dnes v Praze přišla na demonstraci odpůrců islámu. Nejde však o jedinou podobnou iniciativu – spolek Domoobrana připravuje výcvikové kempy a vyzývá k další aktivizaci. To vše na pozadí růstu xenofobních nálad v Česku a přibývajících iniciativ různých protiuprchlických organizací.

Na pražském Palackého náměstí se v pět hodin odpoledne sešlo několik stovek příznivců Bloku proti islámu a zejména pak hnutí Islám v ČR nechceme (IVČRN). Akce probíhala bez problémů, jednalo se spíše o výměnu názorů mezi demonstranty a skupinkou, která by uprchlíky naopak přijala. 

Poklidnou atmosféru narušilo až hozené vajíčko směrem na pódium z hloučku odpůrců demonstrace. Podle přítomných zástupců policie se oproti přihlášeným 2,5 tisícům lidí na facebookové události demonstrace dostavilo zhruba 400 protestujících.

Na začátku vystoupil lídr iniciativy Islám v ČR nechceme a docent jihočeské univerzity Martin Konvička. Znovu seznámil přítomné se svým odmítavým postojem k utečencům a připomněl plánovanou kandidaturu Bloku proti islámu v nadcházejících krajských volbách. Mezi dalšími vystoupil šéf hnutí Úsvit přímé demokracie Marek Černoch, Jana Volfová z IVČRN, poslankyně Olga Havlová nebo sociolog Petr Hampl. Přítomní protestující každého řečníka na pódiu odměnili bouřlivými ovacemi.

Přijďte říct NE islámské imigraci Praha, Palackého náměstí, v úterý 30.6. v 17 hodinPřijďte opravdu všichni!

Posted by Martin Konvička on Saturday, June 27, 2015

Dnešní akce byla důkazem zvýšených aktivit protiislámských a protiuprchlických iniciativ. Na sympatizanty nejpočetnější hnutí, v tomto případě symbolizované téměř 140 tisíci „lajků“ na Facebooku, je právě Islám v ČR nechceme Martina Konvičky. V současnosti pro něj v rámci Bloku proti islámu lobují i sociolog Petr Hampl a Marek Černoch z Úsvitu přímé demokracie. V nedávno zveřejněném videu tato trojice vyzývá českou společnost k účasti na demonstraci proti „Sobotkově zradě“, což je v Konvičkově rétorice příslib české vlády EU poskytnout části uprchlíků azyl.

„Poslanecké sněmovně se podařilo přimět vládu slíbit, že kvóty nepřijme,“ otevírá video Konvička, ke kterému se později přidají Hampl i Černoch. „Premiér Sobotka a jeho vládní bratrstvo kočičí pracky nás však podvedli.“ Konvička video zveřejnil den po pátečních teroristických útocích, což využívá k tomu, aby vyzval lid k pozornosti a nedopuštění něčeho podobného u nás.

Plakát, který zval na úterní demonstraci proti islámu, vyrobili pořadatelé dokonce dvoujazyčně – česky a anglicky. V anglické verzi se však dopustili nechtěného trapasu. Zatímco v české verzi stojí „Zastavte likvidaci evropské kultury!!! Zabraňte prorůstání krvelačného fanatismu a vraždění Vašich dětí a vnuků!!!“ Anglická verze obsahuje větu „Prevent ingrowth bloodthirsty fanaticism and murder your children and grandchildren!!!“ Takto napsáno však heslo vyzývá k vraždění vlastních dětí a vnuků.

Formuje se Domoobrana

Několik tisíc lidí už vyjádřilo podporu i dalšímu podobně smýšlejícímu hnutí Domoobrana. To spontánně založil fitness trenér Michael Moder proto, aby se zde „ilegální uprchlíci nezačali dělat nepokoje“. Ve videu s titulkem „Výzva pro všechny chlapy – konec Evropské civilizace?“ vyzývá k aktivizaci v místech bydliště a formování „domoobran“.

Zájemci o trénink se mohou navíc k členství ve spolku, které podle Modera není v žádném případě xenofobní nebo rasistický, účastnit také „fight adventure parku“. První se má konat už v druhé polovině července, zapálení přívrženci Domoobrany tak mohou za poplatek 1700 zažít třídenní intenzivní trénink, kde nechybí např. i výcvik bojových umění.

Čtěte také: Dobrý muslim neexistuje. O Konvičkově antiislámské teorii

Nová posila antiislamistů: Volfová s pochopením pro Kreml

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články