2 Nebezpečné klobásy

V klobáse vyrobené Agrofertem se našel úlomek injekční jehly

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Veterinární správa nařídila stáhnout 2,1 tuny Uherské klobásy Pikok od Krahulíka prodávané v řetězci Lidl, sdělil dnes mluvčí veterinářů Petr Pejchal. Ve výrobku zakoupeném v Teplicích nalezla správa úlomek injekční jehly. Společnost vyrábějící párky, salámy, či uzená masa patří do koncernu Agrofert vlastněného ministrem Andrejem Babišem (ANO). Společnost Lidl už klobásu stáhla z prodeje.

„Pravděpodobně muselo dojít k selhání detekčního zařízení, veškeré maso prochází detekcí. Pátráme po tom, co se vůbec stalo. Věnujeme tomu veškerou pozornost,“ řekl ČTK mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

Veterináři přikázali, aby se z prodeje stáhlo 8400 kusů tohoto výrobku. Podle dnešního oznámení Lidlu se taku ž stalo. „V osmnáct hodin by již měly být všechny výrobky těchto šarží ze všech 230 prodejen staženy. V sobotu ráno proběhne opakovaná kontrola na všech prodejnách,“ uvedl řetězec v tiskové zprávě.

Inkriminované šarže čtvrtkilogramových klobás vyrobil Krahulík – Masozávod Krahulčí, jejich minimální trvanlivost je do 26. února, respektive 2. března. Podle Státní veterinární správy se případ došetřuje, výrobci v případě porušení zákona o potravinách hrozí pokuta. Už zakoupené zboží je podle veterinářů možné vrátit zpět v místě prodeje.

Krahulík vyrábí uzeniny v Krahulčí u Telče od roku 1928, soustředí se hlavně na trvanlivé uzeniny. Jako hlavní produkt uvádí pršuty – tepelně neopravovaná sušená masa.

Čtěte také: Faltýnek Agrofertu. Brusel šetří stamilionové dotace pro Babiše

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.