1 smrt britského herce

Zemřel Roger Moore, představitel Jamese Bonda

AKTUALIZUJEME

Témata:

Ve věku 89 let zemřel britský herec Roger Moore, známý hlavně jako jeden z představitelů filmového agenta Jamese Bonda. Oznámila to dnes jeho rodina na twitteru.

Nepřemožitelného agenta 007 britské tajné služby si zahrál celkem sedmkrát v letech 1973 až 1985. Již více než deset let žil v ústraní a natáčení filmů se nevěnoval.Moore se proslavil jako televizní herec titulní rolí v seriálu Ivanhoe, hrál také v seriálech Maverick nebo The Saint. V roce 1972 mu byla poprvé nabídnuta role Jamese Bonda, kterého ztvárnil jako v pořadí třetí herec.

První Moorovou bondovkou se stal snímek Žít a nechat zemřít, po které následovalo šest dalších filmů s Agentem 007. Filmy Muž se zlatou zbraní, Chobotnička nebo Špion, který mě miloval se staly klasikou žánru.

Po Vyhlídce na vraždu, posledním filmu podle románů Iana Flemminga, se Roger Moore celých pět let neobjevil na plátnech kin. Přestože se v devadesátých letech k hraní vrátil, závěr jeho života patřil také spolupráci s nadací UNICEF, jejímž ambasadorem se stal už v roce 1991.

Na oficiálním twitterovém účtu slavného herce byla zveřejněna krátká zpráva o jeho úmrtí. Potomci Rogera Moore v příspěvku píší, že s těžkým srdcem sdělují špatnou zprávu o smrti svého otce.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sir Roger George Moore, jak zní plné jméno britské filmové legendy, zemřel ve Švýcarsku po krátkém boji s rakovinou.

Deborah, Geoffrey a Christian Moorovi, děti Rogera Moora, v dopise vzpomínají na jeho slavnou kariéru a nadšení, které mu umožnilo pracovat až do samého závěru života.

Soukromý pohřeb plánuje rodina podle Moorova přání v Monaku.

Čtěte také: Britové už vědí, kdo zabíjel v Manchesteru. K útoku se hlásí Islámský stát

Z nového čísla Babiš napumpoval peníze do sebe a svých voličů. Stát utrácí o tři sta miliard víc než před šesti lety

Echo týdne: Londýn, Trumpův vrch a zklamání ● Svět:  Britská tragédie ● Komentář:  Mariánský sloup: katolická Klinika ● Kauza:  Stmívání nad Kostelcem ● Umění a kritika: Unavený boxer, který čeká, kdy přijde knokaut

Je liberální demokracie (dnes) možná? Klasický liberalismus ve světě, kde každému jde „o všechno“
Okamura je pro Evropu problematičtější než Babiš Rozhovor s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.