1 smrt britského herce

Zemřel Roger Moore, představitel Jamese Bonda

AKTUALIZUJEME

Témata:

Ve věku 89 let zemřel britský herec Roger Moore, známý hlavně jako jeden z představitelů filmového agenta Jamese Bonda. Oznámila to dnes jeho rodina na twitteru.

Nepřemožitelného agenta 007 britské tajné služby si zahrál celkem sedmkrát v letech 1973 až 1985. Již více než deset let žil v ústraní a natáčení filmů se nevěnoval.Moore se proslavil jako televizní herec titulní rolí v seriálu Ivanhoe, hrál také v seriálech Maverick nebo The Saint. V roce 1972 mu byla poprvé nabídnuta role Jamese Bonda, kterého ztvárnil jako v pořadí třetí herec.

První Moorovou bondovkou se stal snímek Žít a nechat zemřít, po které následovalo šest dalších filmů s Agentem 007. Filmy Muž se zlatou zbraní, Chobotnička nebo Špion, který mě miloval se staly klasikou žánru.

Po Vyhlídce na vraždu, posledním filmu podle románů Iana Flemminga, se Roger Moore celých pět let neobjevil na plátnech kin. Přestože se v devadesátých letech k hraní vrátil, závěr jeho života patřil také spolupráci s nadací UNICEF, jejímž ambasadorem se stal už v roce 1991.

Na oficiálním twitterovém účtu slavného herce byla zveřejněna krátká zpráva o jeho úmrtí. Potomci Rogera Moore v příspěvku píší, že s těžkým srdcem sdělují špatnou zprávu o smrti svého otce.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sir Roger George Moore, jak zní plné jméno britské filmové legendy, zemřel ve Švýcarsku po krátkém boji s rakovinou.

Deborah, Geoffrey a Christian Moorovi, děti Rogera Moora, v dopise vzpomínají na jeho slavnou kariéru a nadšení, které mu umožnilo pracovat až do samého závěru života.

Soukromý pohřeb plánuje rodina podle Moorova přání v Monaku.

Čtěte také: Britové už vědí, kdo zabíjel v Manchesteru. K útoku se hlásí Islámský stát

Z nového čísla Mýtus o první desítce. V počtu automobilů jsme byli až na 21. místě

Echo týdne: Antisemitismus na Pochodu žen? ● Komentář: Podporujte svého oligarchu ●Fokus: Drony pro české vojáky ● Recenze: Citová sebevýchova malé Věry ● Komentář: Výstraha soudce Baxy

Bitva o Británii Jak dopadne britský odchod z EU

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.