Omezíme WiFi a zabráníme násilí, věří šéfové rakouských železnic

Násilí na nádražích

Omezíme WiFi a zabráníme násilí, věří šéfové rakouských železnicNOVÉ 1
Svět

nel Echo24

Podle šéfů vídeňských železnic má bezplatné připojení k internetu vliv na násilnosti, které se na nádražích odehrávají. Policie potvrdila, že poslední dobou dochází k napadení cestujících ze strany mladých lidí, píše rakouský server The Local. Omezení bezplatného internetového připojení by mělo pomoci, aby se na nádražích mladí lidé tolik nezdržovali.

Železniční šéfové si myslí, že volně přístupná bezplatná WiFi síť je největší motivací pro skupinky mladých lidí, aby se na nádraží vydávaly. V plánu mají omezit přístup k síti na 15 minut na cestujícího a doufají, že tak některým potenciálním útokům zabrání.

Poslední incident se stal na vídeňském nádraží Westbahnhof, kde se skupina mladých lidí snažila zastrašit ženu nastupující do vlaku. Nadávali jí a poté k ní přišel jeden ze skupiny a agresivně jí z hlavy shodil klobouk. Všech pět mladíků poté odešlo.

Místní média uvádí, že zvýšená přítomnost policie ale podobným incidentům nezabránila. Mluvčí policie Pavel Eidenberger uvedl, že k většině případů dochází pozdě v noci. „Často tu máme stížnosti na hluk mladých lidí, kteří jsou mnohdy pod vlivem alkoholu,“ řekl Eidenberger. „Je to samozřejmě nepříjemné pro cestující nebo pro lidi, kteří zde mají obchod,“ dodal.

Čtěte také:Plánoval teror ve Vídni. ‚Rakousko není ostrovem blažených‘