1 ŠLO JEN O PŘEDVOLEBNÍ SLOGAN?

Zákaz vstupu muslimů do USA? Prohlášení z Trumpova webu zmizelo

, NOVÉ

Témata: , , ,

Z internetových stránek Donalda Trumpa po prezidentských volbách zmizelo prohlášení, v němž kontroverzní republikán požadoval zákaz vstupu muslimů do Spojených států. Místo zmíněného prohlášení se nyní podle deníku The Independent čtenářům zobrazí žádost o finanční podporu Trumpa.

Trumpovo prohlášení, které svého času vyvolalo bouřlivou vlnu kritiky, bylo podle deníku dostupné ještě v den voleb 8. listopadu. Ještě v průběhu téhož dne však z jeho webových stránek zmizelo. Vyplývá to ze stránek, které zálohují obsah jednotlivých webů.

Nový prezident Spojených států se svým kontroverzním prohlášením přišel loni v prosinci v návaznosti na teroristické útoky Islámského státu v Paříži a také na čin zradikalizovaného muslimského páru, který v Kalifornii zavraždil 14 lidí. V prohlášení požadoval, aby do Spojených států dočasně nesměli cestovat muslimové.

Jeho štáb později prohlášení bránil tím, že údajně směřovalo na ochranu bezpečnosti Američanů a nikoli k diskriminaci lidí kvůli jejich náboženství.

V tuto chvíli není jasné, proč prohlášení z webu zmizelo. Nabízí se pochopitelně možnost, že šlo pouze o křiklavý předvolební slogan, který měl přilákat antiislámsky zaměřené voliče. Videa a záznamy projevů, ve kterých Trump zmíněné prohlášení později hájil, na webu nicméně zůstávají i teď, píše Independent.

Donald Trump ve volbách z tohoto týdne zvítězil nad svou protikandidátkou, demokratkou Hillary Clintonovou.

Čtěte také: Obama doufá, že Trump nedá Clintonovou zatknout

,Trump není náš prezident,‘ skandovala tisícovka lidí na Manhattanu

,