1 Výhrůžka is

Zabijeme Putina i jeho přátele, vyhrožují islamisté v novém videu

, NOVÉ

Témata: , , ,

Radikálové z Islámského státu zveřejnili nové video, kde vyhrožují smrtí ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Islamisté zároveň vyzývají miliony ruských muslimů ke vzpouře. Ti mají protestovat proti současnému režimu a začít zabíjet nevěřící Rusy. Stejně tak vyzývají k zavedení práva šaría. Na konci propagandistického videa pak radikálové popraví údajného ruského špiona.

Nové video zveřejnila pobočka Islámského státu, která působí v oblasti severního Kavkazu přímo na území Ruské federace. Radikálové vyzývají ruské muslimy, aby se stáhli právě do oblasti Čečenska, kde minulý rok vyhlásili takzvanou „Kavkazskou provincii“ svého samozvaného státu. Na zveřejnění videa upozornil izraelský list The Jerusalem Post.

„Dnes nemáme místo, kde bychom mohli zavést právo šaría,“ říká ve videu jeden z představitelů „Kavkazské provincie“. „Díky Alláhovi zde máme mnoho odvážných bratrů a další miliony muslimů v Rusku. Spojme se bratři, obsaďme území a rozšiřujme ho,“ vyzývá rusky mluvící ozbrojenec.

Následně dodává, že při šíření džihádu není potřeba cestovat přímo na Kavkaz. „Pokud nás někdo nenajde, měl by začít zabíjet ruské odpadlíky sám za sebe. V Rusku není těžké najít zbraně,“ řekl radikál a zároveň upřesnil, že nevěřící je možno zabíjet například „lanem nebo nožem“.

Rusky mluvící radikál ale vzpomene i na šéfa Kremlu Vladimira Putina. „Rád bych řekl všem bratrům v Kavkazské provincii a v Rusku, že nám Alláh dal tuto zbraň a my ji použijeme proti odpadlíkovi Putinovi a jeho psím přátelům,“ cituje jeho slova list The Jerusalem Post. Na samém konci videa pak proběhne poprava údajného ruského špiona.

Není to přitom první video Islámského státu, ve kterém islamisté vyhrožují Rusku. Například loni v polovině listopadu zveřejnili video, kde slibovali Ruské federaci pomstu za nálety v Sýrii. „Brzy, velmi brzy, se krev rozlije jako oceán. Hrdla káfirů (nevěřících) se budou třást pod našimi noži,“ zpíval tehdy ve videu jeden z radikálů. Rusky zpívající radikál zároveň pohrozil, že islamisté si udělají konkubíny z ruských žen a že zotročí ruské děti.

Čtěte také: Z ruských žen budou konkubíny, děti zotročíme, vzkazují islamisté

Tajná nahrávka: islamisté zničili tisícileté památky. Hledali zlato

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.