2 Nespokojený volič

Američan napsal královně: Vládněte nám opět. A přišla odpověď

, NOVÉ

Témata: , , ,

Neznámý Američan nespokojený se současnou a možnou budoucí politikou USA, především s kandidáty na prezidenta, se odhodlal k neobvyklému kroku. Poslal dopis královně Alžbětě II., v němž ji poprosil, aby britská koruna opět převzala vládu nad územím Spojených států. A jak uvedl britský deník The Independent – přišla mu z Buckinghamského paláce i odpověď. Byť zdvořile odmítavá...

,,Žádám Vás, udělejte z USA britskou kolonii,“ píše se v dopise, který na sociální síť Reddit umístil uživatel vystupující pod přezdívkou no-soy-de-escocia s tím, že jej královně a premiéru Davidu Cameronovi poslal jeho ,,anglofonní“ přítel. Dopis byl odeslán 16. září tohoto roku, tedy v den, kdy jedenáct kandidátů Republikánské strany absolvovalo tváří v tvář tříhodinovou debatu vysílanou na televizi CNN.

,,Jménem amerického lidu Vás naléhavě prosím, abyste nás vzali zpět,“ píše neznámý muž frustrovaný z americké politiky. ,,Znovu Vás žádám, učiňte z USA kolonii Spojeného království. Jako důvod pro tento nezbytný, třebaže drastický krok, odkazuji na debatu republikánských kandidátů na prezidenta. Děkuji Vám. Bůh ochraňuj královnu,“ stojí v dopise.

Překvapený uživatel Redditu nicméně uveřejnil také odpověď vytištěnou na hlavičkový papír, kterou podle všeho skutečně poslal někdo z Buckinghamského paláce.

Zaměstnankyně, která je zodpovědná za královninu korespondenci, v odpovědi napsala: ,,Byla jsem požádána, abych Vám odepsala na Váš nedávný dopis královně, v němž jste vyjádřil svůj postoj k americké vládě. Zaznamenali jsme Vaše názory, ale já jsem si jistá, že oceníte, že neexistuje pochybnost o tom, aby královna zasahovala do vnitřních záležitostí jiného suverénního státu,“ napsala žena dne 9. října.

View post on imgur.com

Čtěte také: Co nevíte o Alžbětě II., nejdéle vládnoucí panovnici

Trump: Když zvítězím, pošlu syrské uprchlíky v USA zpět do Sýrie

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.