Méně než 10 procent ve volbách bude neúspěch, tvrdí sebevědomí Piráti

sněmovní volby

Méně než 10 procent ve volbách bude neúspěch, tvrdí sebevědomí PirátiNOVÉ 1
Domov

Echo24

Čas být ambiciózní. Zisk méně než 10 procent v podzimních sněmovních volbách budou pokládat Piráti za neúspěch. Řekl to Štěpán Štrébl, kterého si strana vybrala za svého volebního manažera.

„Jdu manažera dělat s tím, že cokoli pod 10 % hlasů budu považovat za neúspěch. Nikdy jsem do boje nešel být až druhý a neudělám to ani tady,“ prohlašuje Štrébl, jinak absolvent Cambridgeské univerzity s praxí z poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers.

Štrébl si uvědomuje, že ho čeká spousta práce s překonáváním toho, jak strana pro mnoho lidí navenek působí. Základní problém vidí právě ve vnímání značky. „Piráti jsou strana, která by měla být zajímavá pro většinu voličů. Chci ji pomoci prezentovat se jako seriózní subjekt, kterým je, a který stojí na rozsáhlé členské základně. Jedině tak oslovíme i lidi z hlavního proudu. Občané často Piráty vnímají jako  stranu bojující za legalizaci marihuany a jako propagátory nelegálního užívání software. Sám jsem si dříve něco takového také myslel, než jsem si o Pirátech našel podrobnější informace a zjistil jsem, že skutečnost je úplně jiná. Piráti jsou plnohodnotná, liberálně smýšlející politická strana s kvalitním středovým programem. Za léta fungování vyrostla a každý měsíc jí přibývají další členové. Je plná talentovaných lidí. Proto je čas být ambiciózní. Potenciál na to máme“ uzavírá Štěpán Štrébl.

„Toto je další krok v našem úsilí dělat kampaň profesionálně a dovést Pirátskou stranu do Poslanecké sněmovny. Štěpán je mladý, avšak dostatečně zkušený člověk s tahem na branku, kterého teď přesně na této manažerské pozici potřebujeme. Ukočírovat celostátní kampaň bere jako výzvu a já věřím, že to společně úspěšně zvládneme“ řekl předseda strany Ivan Bartoš.