Ukrajinští vojáci ukřižovali tříletého chlapce, vysílala ruská TV

Neuvěřitelné obvinění

Ukrajinští vojáci ukřižovali tříletého chlapce, vysílala ruská TVVIDEO
Údajný očitý svědek exekuce Foto: Reprofoto 1tv.ru
Svět

Echo24

Ruská média pokračují ve svérázném informování vlastních občanů o dění na Ukrajině. Včera večer odvysílala nejsledovanější ruská televizní stanice První kanál (Pervij kanal) reportáž o tom, že ukrajinští ozbrojenci údajně před týdnem provedli ve Slavjansku veřejnou popravu tříletého chlapečka.

Stanice, která je ze 75 % vlastněná státem, přitom vycházela z údajného očitého svědectví uprchlice ze Slavjanska. Žena, která se představila jako Galina Pyšnjakovová, matka čtyř dětí, se nyní má nacházet v jednom z uprchlických táborů v Rostovské oblasti.

Včerejší reportáž byla uvedena slovy, že je to právě týden, kdy ukrajinští ozbrojenci vstoupili do Slavjansku. „Rozum odmítá pochopit, že je něco podobného v dnešní době možné v srdci Evropy. Srdce tomu nevěří,“ říká reportérka Prvního kanálu. 

Potom mluví naléhavým hlasem údajný očitý účastník, Galina Pyšnjakovová: „Centrum města. Náměstí Lenina. To je jediné prostranství, kam lze nahnat více lidí. Na náměstí shromáždili ženy, protože muži již nejsou. Ženy, dívky, staré lidi. A pak vzali tříletého chlapečka v šortkách a jak Ježíše přibili na desku. Jeden přibíjel, dva drželi. A to vše před matčinýma očima. Tu drželi a ona viděla, jak se její dítě zalévá krví. Křik. Pískot. A ještě udělali zářezy, aby chlapeček víc trpěl. Bylo to neskutečné. A poté co chlapeček po půl hodině umřel, vzali jeho mámu, přivázali ji k tanku a objeli s ní třikrát kolem náměstí.“

Celé video s reportáží je možno shlédnout ZDE

Server ECHO24.cz se manipulací ruských médií zabýval již v minulosti.

Čtěte zde: Ruská propaganda jede. 20 děsivých lží o Ukrajině

Díl II: Ruská propaganda jede. Dalších 5 děsivých lží o Ukrajině

Ruská propaganda v Praze: Kojzar mluví za 'přední galerii'

 

CHCETE PODPOŘIT ECHO24.cz? POŘIĎTE SI PŘEDPLATNÉ NOVÉHO TÝDENÍKU ECHO.

 

APLIKACI TÝDENÍKU ECHO PRO IPAD SI MŮŽETE STÁHNOUT ZDE.

POKUD CHCETE ČÍST TÝDENÍK ECHO PŘES WEBOVOU STRÁNKU, KLIKNĚTE ZDE.