1 Islámský stát v Egyptě

Islamisté v Gíze zastřelili dva příslušníky bezpečnostních sil

, NOVÉ

Témata: , ,

Ozbrojenci v egyptském městě Gíze dnes zastřelili z automobilu dva příslušníky ozbrojených sil. K zodpovědnosti za útok se přihlásilo hnutí Islámský stát, sdělila egyptská státní tisková agentura. Gíza se nachází nedaleko od Káhiry a je proslulá množstvím pyramid a starověkých chrámů.

Ozbrojené síly ihned po incidentu postavily kolem oblasti střelby několik kontrolních stanovišť, aby útočníky dopadly, řekl podle agentury Reuters zdroj z bezpečnostních kruhů.

Egypt v posledních letech bojuje s vlnou islamistických útoků proti svým ozbrojeným silám. Útoky začaly ve vzdálených oblastech poloostrova Sinaj, stále více se ale šíří do hlavních správních i turistických oblastí země.

V pátek dva ozbrojenci v útoku na hotel Bella Vista v rudomořském středisku Hurgada lehce pobodali tři zahraniční turisty z Rakouska a Švédska. Útočníci byli podle egyptského ministra turistiky Hišam Zazua „amatéři“, jejich motiv není zatím jasný a k útoku se nepřihlásila žádná skupina. Jeden z nich byl jednadvacetiletý student z Gízy.

Cestovní ruch je pro egyptskou ekonomiku klíčovým zdrojem příjmů. Od roku 2011 se na něm ale velmi negativně podepisují politické zmatky následující po svržení dlouholetého prezidenta Husního Mubaraka.

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.