1 Popularita v Rusku

Bolševik Lenin dál fascinuje davy. Kladně ho hodnotí většina Rusů

, NOVÉ

Témata: ,

V Rusku se zvyšuje počet lidí, kteří pozitivně vnímají osobnost bolševického vůdce Vladimira Iljiče Lenina v ruské historii.

Podle průzkumu nestátní sociologické agentury Levada se k němu v současné době kladně staví 56 procent Rusů, což je o 16 procentních bodů více než v loňském roce. Patnáct procent respondentů pak uvedlo, že Lenin vedl Rusko správným směrem.

Proti demontáži pomníků bolševického vůdce se staví 79 procent Rusů, pro jsou jen čtyři procenta dotázaných. Nicméně 58 procent lidí uvedlo, že by souhlasilo s uzavřením Leninova mauzolea na Rudém náměstí v Moskvě a pohřbením jeho těla.

Přestože se Rusové stavějí k osobnosti Lenina pozitivně, názory na bolševickou revoluci, od níž letos uplyne 100 let, se různí.

Podle průzkumu, který společnost Levada provedla na začátku dubna, pozitivně úlohu revolucionářů vnímá 48 procent dotázaných. O opaku je přesvědčeno 31 procent Rusů.

Čtěte také:

V Doněcku se v noci pokusili odpálit obří sochu Lenina

‚Likvidujeme pět Leninů denně.‘ Ukrajina bortí komunismus

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.