2 MATKA A DÍTĚ SKONČILI NA JIP

Žena porodila v autobuse na Letné chlapečka

, , AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Žena cestující v autobuse porodila ve čtvrtek ráno před stadionem Sparty na pražské Letné chlapce, a to ještě před příjezdem sanitky. Záchranáři poté matku i čerstvě narozené dítě ošetřili a převezli do motolské nemocnice, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Řidič dálkového autobusu, který jel do Anglie, zavolal ve čtvrtek ráno kvůli rodičce záchrannou službu. Od záchranářů následně dostal další z cestujících pokyny, jak novorozeného chlapce prohlédnout a zabalit, napsal iDNES.cz.

Po příjezdu záchranné služby si rodičku i novorozence převzali do péče zdravotníci, kteří je odvezli do motolské nemocnice. Tam skončili na jednotce intenzivní péče. Podle informací serveru se jednalo o osmnáctiletou Slovenku.

Výjimečně je porod tak překotný, že těhotná žena nestihne včas dorazit do porodnice. Stávají se proto občas případy, kdy se dítě narodí například v autě či na ulici za asistence nastávajícího otce, policistů, strážníků či náhodných kolemjdoucích, někdy za telefonické pomoci z dispečinku záchranné služby.

Čtěte také: Čtyřiašedesátiletá žena porodila ve Španělsku dvojčata

Syřanka pojmenovala dceru Sarah. Z vděčnosti Izraeli

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.