Kvíz Putinovy televize: Kdo to řekl, Zeman nebo Trump?

Poznáte, kdo mluvil?

Kvíz Putinovy televize: Kdo to řekl, Zeman nebo Trump?NOVÉ 1
Domov

pf Echo24

Na určitou „duchovní spřízněnost“ mezi českým prezidentem Milošem Zemanem a uchazečem o republikánskou nominaci do prezidentských voleb v USA, miliardářem Donaldem Trumpem, upozornila ruská prokremelská televize RT. Nejde o první přirovnání Zemana k Trumpovi, avšak ruská televize zvolila formu zábavného testu, která přibližuje nejen ruským divákům, co se honí oběma hlavou. 

„Donald Trump čeří vody v USA svou kontroverzní prezidentskou kampaní. V České republice je politik známý obdobným stylem, který své prezidentské ambice již uskutečnil,“ píše na svém webu RT, která je financovaná Kremlem jako nástroj šíření ruského pohledu na Západ.

„Miloš Zeman sice nemá takové pravomoci jako jeho americký protějšek, ale určitě nahlas oslovuje (a někdy šokuje) Čechy,“ uvedla stanice a nechala čtenáře v kvízu rozpoznat či hádat, kdo – Trump, anebo Zeman – je autorem výroků ohledně žen, muslimů, přistěhovalců, abstinentů či vegetariánů.

Jedna z prvních otázek míří přímo na oblast sexistických výroků jedné z kontroverzních osobností. „Víte, je jedno co o vás píší média, pokud tedy u sebe máte krásnou mladou prdelku,“ nabízí se čtenářům možnost uhádnout autora.

Jindy se téma kvízu stočí na oblast alkoholu a správné výživy. „Člověk, který nikdy nenavštívil vinný sklípek, není plnohodnotný člověk. Smrt abstinentům a vegetariánům,“ připomene se povědomý bonmot.

Ve výčtu autentických citátů nemohou chybět ani známý popis ruské punkové kapely Pussy Riot, jež český prezident vyslovil při rozhovoru pro Český rozhlas. Veškeré sprosté výrazy jsou přitom v testu přepsány s hvězdičkami.

„Mohl jsem jim samozřejmě říci: ‚Bude to dvacet pět procent‘. Ale taky jsem jim mohl říci: ‚Tak poslouchejte, vy zm**i, bude to dvacet pět procent‘. Říkáte tím tu samou věc, sdělení je ovšem trochu jiné,“ nezůstalo s vulgarismy pozadu ani další tvrzení.

Celý test si v angličtině můžete vyzkoušet na webové stránce RT.

Čtěte také: Zeman: „Bonmot nepochopí jen pitomec“. „Je čím dál trapnější,“ míní Schwarzenberg

Zemana čekaly předem připravené dotazy, na bezprostřední nebyl čas

Trump na debatu nepřišel. Republikáni se do něj pustili