Zemana čekaly předem připravené dotazy, na bezprostřední nebyl čas

Cesta prezidenta na Moravu

Zemana čekaly předem připravené dotazy, na bezprostřední nebyl časNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Pečlivě předem připravené otázky na prezidenta Miloše Zemana měli studenti Střední vinařské školy ve Valticích na Břeclavsku při setkání s hlavou státu. Řeč byla o migraci, zkorumpovanosti politiků, vlastizradě, juvenilní justici, ale na vztah Zemana k vínu, novelu vinařského zákona nebo rozvoj venkova či agroturistiky se nedostalo. Škola je jedinou střední vinařskou školou v ČR. Navštěvuje ji okolo 220 studentů vinařství, agroturistiky a také zahradnictví.

Vybraní studenti přišli na setkání s prezidentem s otázkami, které si předem sestavili s učitelkou českého jazyka. Ta jim je dokonce vytiskla. Po odchodu Zemana někteří v rozhovoru se zpravodajem ČTK neskrývali zklamání nad tím, že nebyl prostor na bezprostřední otázky. Některým z nich se nezdála šťastná až příliš velká příprava pedagogů na diskusi s prezidentem.

„Témata probírali předem žáci mezi sebou i s učiteli. Důvodem, proč měli otázky předem napsané, byla nervozita. Setkání s prezidentem se nekoná každý den,“ řekla ČTK ředitelka školy Ivana Machovcová. Setkání se účastnili žáci prvních a druhých ročníků, starší žáci byli na soutěži v řezu vinné révy.

Zeman měl na studenty vyhrazeno 40 minut, které beze zbytku vyčerpal. Machovcovou mrzí, že téma víno s nimi neprodiskutoval. Hovořil o něm před setkáním s žáky při jednání s vedením školy, které podpořilo připravovanou novelu vinařského zákona a je i pro přísnější trestání výrobců pančovaného vína.

Zeman při setkání s valtickými studenty vtipkoval o politice a politicích, hovořil o připravovaném protikuřáckém zákonu. Vyjádřil se i k tomu, že automaty na kávu by měly zůstat na středních školách, na základních je vzhledem k obezitě českých dětí nepodporuje.

Zcela chyběly bezprostřední otázky ze třídy. Zeman si třikrát musel nechat zopakovat otázku v souvislosti s odebíráním českých dětí rodičům v Norsku, kde jsou spory se sociálními pracovníky. Student přitom použil termín juvenilní justice, kdy bylo na mnoha přítomných patrné, že mu nerozumí. Jde o systém, při němž sociální pracovníci v údajném zájmu dítěte činí právní kroky, které ale dítěti ve skutečnosti škodí.

Čtěte také: O Česku se zase píše ve světě. Kvůli Zemanově ‚bonmotu‘ s kalašnikovem

VIDEO: Zeman a kalašnikov. Co skutečně zaznělo

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články