Babiš: Krnáčová má moji důvěru. Dnes ji neodvoláme

Babiš za Krnáčovou stojí

Babiš: Krnáčová má moji důvěru. Dnes ji neodvolámeNOVÉ
Domov

Echo24

Ministr financí Andrej Babiš stojí za pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou. ,,Má moji důvěru,“ ujistil v rozhovoru pro Rádio Impuls. Babiš se tak poprvé vyjádřil k nastalé situaci, která vznikla kolem vyslovení nedůvěry primátorce. Proti současné primátorce hlasovalo patnáct členů vedení pražské organizace ANO, dva se zdrželi.

Andrej Babiš v rozhovoru Krnáčovou obhajoval: ,,Myslím si, že to je problém v komunikaci mezi našimi zastupiteli na magistrátu, pražskou organizací Hnutí ANO a paní primátorkou, která je samozřejmě extrémně časově vytížená a nemá asi dostatečný čas, aby s nimi lépe komunikovala,“ prohlásil a dodal, že podle něj je v Praze mnohem důležitější problém: ,,A to je pozice pana Stropnického a celková pozice té koalice. Ale to je spíš nějaký vnitřní střet.“

Čtěte také: Krnáčová krok od odvolání. Pražské ANO jí vyslovilo nedůvěru

Na dotaz moderátora, zda má Krnáčová Babišovu důvěru, ministr financí odpověděl: ,,Tak ano, paní Krnáčová má moji důvěru. Samozřejmě ona je nová v politice. Politika je hlavně o komunikace, ne až tak o práci – bohužel je to tak. A proto jsem dneska na večer svolal předsednictví Hnutí, abychom se potkali se všemi zastupiteli a s pražskou organizací a s paní primátorkou, protože my samozřejmě nemáme ty informace. Každý máme strašně moc povinností a nemůžeme řešit všechno. Ale je samozřejmě důležité, abychom si tu pozici v rámci Prahy vyjasnili,“ doplnil Babiš.

Redaktor Rádia Impuls se ministra financí dále zeptal, jestli může dnes večer dojít k odvolání Adriany Krnáčové. ,,Ne to si nemyslím. Osobně pro to nevidím důvod,“ ujistil Babiš. Na otázku, zda je něco pravdy na možném nahrazení Krnáčové Evou Kislingerovou, Babiš ani nereagoval a opět přišel k tématu Matěje Stropnického a křehké koalice.

Jak silnou pozici má teď Adriana Krnáčová, když ji pražští zastupitelé vyslovili nedůvěru, okomentoval Babiš následovně: ,,Vyslovili nedůvěru… Já to usnesení skutečně neznám. Pro mě to také bylo překvapení. Nevím, proč se to takhle řešilo, proč si to nejdřív nevyříkali mezi sebou. Ale podle mého názoru je to spíš vyjádření kritiky vůči komunikaci paní primátorky vůči zastupitelům. Určitě ale z její strany byla chyba, že se nevěnovala více výměně informací o tom, co a jak dělá s pražskými zastupiteli.“

V pondělí večer se sešlo Předsednictvo pražské organizace hnutí ANO a vyslovilo primátorce Adrianě Krnáčové nedůvěru. Proti současné primátorce hlasovalo patnáct členů vedení pražské organizace ANO. Dva se zdrželi.

Vaz Krnáčové zlomily spory, které radu rozkládají v posledních týdnech. Ty vygradovaly před několika dny, kdy radní ANO a ČSSD smetli ze stolu pražské stavební předpisy připravené náměstkem Matějem Stropnickým (SZ, Trojkoalice).

Čtěte také:

Rychlý odpis Krnáčové byl překvapením i v ANO. Kdy skončí?

Krnáčová zrušila tiskovku. Večer se schází s Babišem