1 Jakeš se stěhoval

Jakeš se stěhuje z Hanspaulky. Synové komunisty vilu prodali

, NOVÉ

Témata:

Bývalý komunistický pohlavár Milouš Jakeš musel opustit své sídlo na pražské Hanspaulce. Vilu nechvalně známého 93letého funkcionáře KSČ prodali jeho synové za 45 milionů. Svému otcovi pořídili byt, píše úterní Blesk.

Po více než 35 letech musel ve svých 93 letech svou prostornou vilu se zahradou opustit bývalý generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš. Za 45 milionů ji prodali jeho synové Miloš a Lubomír, nejstaršímu Jakešovi pořídili nový byt rovněž v Dejvicích za 7 milionů korun.

„Žiju mezi krabicemi. Ve sklepě mám dokumenty, které se mi do bytu už nevejdou,“ stěžoval si pro Blesk Jakeš. „Byla tam nádherná zahrada se vzrostlými stromy. Rád jsem o ni pečoval. Ještě na podzim jsem tam shrabával listí z dubu.“

Deník uvádí, že oba synové, kterým je 62, respektive 68 let, mají své vlastní luxusní sídla – vlastní vilu na Břevnově a luxusní byt v Jeruzalémské ulici. Ze zisku z prodeje pořídili otci dvoupokojový luxusní byt s terasou. Na své děti dům Jakeš přepsal v roce 2012.

Milouš Jakeš se jako každý rok ukázal na prvomájovém mítinku KSČM na holešovickém výstavišti. Mezi lidmi rozdával autogramy a promluvil například o nezaměstnanosti nebo vlivu Andreje Babiše. „Oslavujeme práci, ale současně bojujeme o to, aby lidé práci měli, protože to je základ demokracie. A také o to, aby ta odměna byla náležitá,“ citovaly Novinky poslední veřejné prohlášení Jakeše. „Zisk kapitálu vzniká v důsledku nezaplacení práce dělníků. Tuto skutečnost je třeba změnit ve prospěch slušného života pro všechny. (...) Je tu proto, že ho lidi volí,“ dodal 1. května na adresu Babiše Milouš Jakeš.

Čtěte také: 93letý Jakeš chválil Zemana za běžence. A odsoudil útoky havlovců

,

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.