1 SLOVENKA ŽEBRALA

Slovenka, která v Dánsku žebrala, jde do vězení. Pak ji vyhostí

, NOVÉ

Témata: , ,

Dánsko se chystá vyhostit Slovenku, který žebrala. Je to vůbec první takový případ v této severské zemi, informovala agentura AFP s odvoláním na prohlášení, které vydala v pondělí policie v hlavním městě Kodani.

V Dánsku je žebrota považována za trestný čin. Kodaňský soud ženě, jejíž totožnost nebyla zveřejněna, proto uložil trest čtyřiceti dnů vězení, po němž bude následovat vyhoštění.

Policie zdůraznila, že se jedná o recidivistku a během soudního řízení se ukázalo, že do Dánska přijela „s jediným cílem, vydělat si na živobytí žebráním“.

„Může se zdát přísné vyhostit někoho za to, že žádá kolemjdoucí o peníze, ale je skutečností, že žebrání je v Dánsku nezákonné,“ řekla podle AFP k případu prokurátorka Anne Jacobsenová. Delikt může být po jednom či více varování od policie potrestán až šesti měsíci vězení.

Čtěte také: Útočník v Kodani postřelil tři lidi. K útoku se přihlásil Islámský stát

Kdo schoval marihuanu na střeše opery? Policie na něj čekala marně

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.