1 Hrozili, že skončí v pekle

Jsi krásná. Nadešel čas to zakrýt. Jak islamisti balí holky

,

Témata:

Islamisté využívají v boji všech dostupných zbraní, včetně těch nejpudovějších. Atraktivní džihádisté totiž údajně balí mladé muslimky na sociálních sítích a lákají je do svých řad. Díky sdílené víře si k nim najdou cestu, k radikalizaci je pak ukecají srze jejich „nesmírnou krásu“.

„Bylo to na hranici, ale i tak to považuji za nejlepší způsob, jakým mě mohli oslovit. Cílili nejenom na moji víru, ale hlavně na můj vzhled. Říkali mi, že jsem moc hezká. Kromě toho ale i to, že když je neuposlechnu, skončím v pekle,“ řekla BBC dvacetiletá dívka. „Jako náctiletá jsem toužila po tom, aby se na mě někdo atraktivní díval takhle sladce. Proto jsem taky koukala na všechna jejich videa na Youtube, všichni muži na nich byli tak strašně krásní,“ dodala.

Čtěte také: Hledám ženu. Značka: Bojovník Islámského státu

Dívku extrémisti kontaktovali, když jí bylo 16 nebo 17 přes Facebook. „Velmi krásná. Nadešel ale čas, abys tu krásu zakryla, protože je až příliš výjimečná,“ psalo se podle ní ve zprávě. „Bylo to strašně omračující, okouzlující mít možnost být s někým, kdo praktikuje stejné náboženství a není nutně totožného etnika. Bylo to tak vzrušující,“ popisovala dívka.

Jejich zprávy se podle dívky postupně stále více radikalizovaly. „Říkali mi, že Británie je nepřítel, ať nevěřím ani státu, ani policii, ani lidem. Je to náš nepřítel, který zabil spoustu muslimů,“ uvedla dále dívka, která se po čase od extrémní ideologie distancovala. Vadila jí hlavně „žádná spravedlnost pro ženy“ a výzvy k „zabití těch, kteří nejsou muslimové. Také prý považují džihádistu Johna za velký vzor a hrdinu.

Čtěte také: Džihádista John odmaskován: je z dobré londýnské rodiny

Nábor této mladé muslimky se islamistům nepovedl, u několika desítek jiných Britek ale uspěli. Naposledy do Sýrie utekly tři patnáctileté školačky, které se úřadům nepodařilo zachytit na tureckých hranicích. Bojovníci IS také dívkám zřejmě poskytují podrobné návody, jak se k nim bezpečně a hlavně nepovšimnutě dostat. Příručky mají i na to, jak jim být správnou manželkou.

Čtěte také: Vraťte se domů, prosí rodiče školačky, které jedou k islamistům

Rukavice a dvojitý závoj. Oblékání hlídá náboženská policie

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.