1 MUSLIMSKÁ STUDENTKA Z TEPLIC

Česká muslimka proklela islamisty: Kvůli vám se mě bojí děti

, NOVÉ

Témata: , , ,

Teplická studentka a propagátorka islámu v Česku Eman Ghalebová v reakci na pondělní masakr v Berlíně napsala ostrý dopis radikálům z Islámského státu. Džihádisty v dopise proklela a označila je za nositele zla. Českým křesťanům a ateistům zároveň popřála veselé Vánoce.

„Svůj dopis nehodlám začínat pozdravem, ‚Al-salam aleykum‘ (Mír s vámi), ale prokletím, které vznáším do nebe každým dnem, každou modlitbou. Nebudu vás zdravit mírem ani dobrem, protože jste nositelé zla a nenávisti. Nechci vás zdravit ani vás nechci oslovovat jako lidi, protože zkrátka v sobě nenesete špetku lidskosti,“ vzkazuje hned zkraje islamistům Ghalebová.

Sedmnáctiletá studentka zároveň píše, že radikálové ji v žádném případě nedonutí, aby nenáviděla jinověrce: „Nikdy nepřestanu mít ráda svou nejlepší kamarádku, která je právě křesťankou. Nikdy nezapomenu na toho žida, co mi podal s mírem a s úsměvem ruku. Nikdy nezapomenu na lidi, kteří mě podpořili v nejtěžších chvílích mého života – mimochodem byli to převážně ateisté.“

Prý ji také mrzí, že kvůli zákeřným útokům džihádistů roste mezi jejími nemuslimskými přáteli strach. „Nedokážu se dívat na jejich strach. Musím je po každém vašem zločinu uklidňovat a přesvědčovat, že nejsem jako vy – teroristka. Nechci se dívat na to, jak se mě děti bojí právě kvůli vám. Nechci vaše jméno, nechci vaše činy,“ píše.

„Svým přátelům popřeju veselé Vánoce ačkoliv jste se jim snažili ukrást tu radost. Nezapomenu jim popřát a dát dárek, nezapomenu si s nimi zazpívat koledy,“ dodává v dopise, který na Facebooku sdílely stovky lidí.

Ghalebová, jejíž rodina pochází z Jemenu, se k veřejnému dění v souvislosti s islámem vyjadřuje dlouhodobě. Na jejím facebookovém profilu se často objevují příspěvky, ve kterých (mnohdy odlehčenou formou) popisuje, jak vypadá život muslima v Česku. Profil Eman Ghalebové, jejíž křestní jméno se vyslovuje „íman“, sledují tisíce lidí.

V minulosti se o ní psalo v souvislosti se sérií e-mailů, které lidé posílali řediteli gymnázia, na němž dívka studuje. Lidé v mailech ředitele Zdeňka Bergmana vyzývali, aby muslimskou dívku ze školy vyhodil. On sám však serveru Echo24.cz řekl, že nikoho kvůli jeho náboženství vyhazovat nebude.

Čtěte také: ‚Vyhoďte muslimku z gymnázia.‘ Ředitel dostal desítky mailů

Milí Češi, přejeme vám krásné Vánoce. Vaši muslimové

,