Konference homeopatů skončila chaosem. Účastníci se zdrogovali

Homeopaty odvezly sanitky

Konference homeopatů skončila chaosem. Účastníci se zdrogovaliNOVÉ
Svět

mc Echo24

Homeopatická konference v Německu skončila příjezdem sanitek a policejních vozů. Její účastníci totiž požili halucinogenní drogu podobnou LSD a na třicet z nich muselo být hospitalizováno. Trpěli halucinacemi, dýchacími problémy i křečemi.

K události došlo v pátek v hotelu ve městě Handeloh jižně od Hamburku, kde se konala konference alternativní medicíny. Německý web NDR napsal, že 29 mužů a žen ,,vrávorali, mluvili nesmysly, váleli se na louce a trpěli křečemi“. Na místě zasahovalo 15 sanitek, vrtulník, 160 členů zdravotnického personálu i policisté.

Pacienti, kterým bylo mezi 24 a 56 roky, pak byli převezeni do desítky nemocnic a klinik. Někteří byli podle německých médií ve velmi vážném stavu a musela jim být během cesty do nemocnice podána sedativa.

Krevní testy a rozbory moče odhalily, že účastníci konference požili halucinogenní drogu 2C-E známou také jako Aquarust. V Německu je droga od minulého roku zakázaná. Látka, která dosud není příliš prozkoumána, rozšiřuje estetické vnímání a působí zhruba 8-12 hodin. Doprovází ji nepříjemné vedlejší účinky od bolestí hlavy, nevolnosti, zvracení, záchvaty paniky až po akutní psychózu. Požívá se formou šňupání, ale podle dostupných informací ji lze i jíst.

Torsten Passie, člen vládní komise pro narkotika, si myslí, že toto hromadné předávkování naznačuje, že hospitalizovaní nevěděli, že se jedná o drogu. ,,Předpokládám, že ti lidé nevěděli o tom, co je to za látku, jaké má účinky a neznali s ní spojená rizika,“ uvedl.

Není překvapením, že Asociace německých léčitelů se od incidentu distancovala. ,,Bohužel tato konference poškodila obraz alternativní medicíny. A my musíme objasnit, že takové činy nejsou v souladu s našimi hodnotami,“ uvedli její členové v tiskovém prohlášení.

Čtěte také: Jedna injekce a zapomeneš, že bereš drogy, tvrdí vědci