1

Pro koho jsou zákony? Kdokoliv v této zemi je vydíratelný státem

Pozorně sleduji vývoj nejen na politické scéně, ale i celkovou destrukci vnímání práva a postupnou likvidaci svobodného konání a myšlení iniciativních a aktivních lidí. Není to dlouho, co pan ministr spravedlnosti Robert Pelikán pronesl na předsednictvu soudcovské unie památná slova :“ Zákony už dávno nejsou a už nikdy nebudou pro laiky“.

Ani on sám si neuvědomil skutečnou pravdivost těchto slov. Pro koho tedy jsou zákony? Dokáže je ještě většina společnosti znát, rozumět jim? A lze ještě podle těchto zákonů žít? Uvědomil si pan ministr, že naprosté většině svých občanů sdělil, že pro ně tyto zákony nejsou? Tedy pro ně neplatí? Tedy jsou cíleně vytvořené tak, aby je občan neznal? Uvědomuje si, že dnes tu máme šikanu justice? Jak se dokáže občan vyhnout porušení zákona, když jej nezná a znát nemůže?

A to je současný spor kolem EET a KH a daňových zákonů a další nesmyslné legislativy. Kdokoliv v této zemi, ať již občan, živnostník či malá firma je vydíratelný a vydíraný státní mašinérií. Je zde neskutečná nerovnost před zákonem. Naposledy byl tento stav v hlubokém středověku v osobě nevolníka a jeho pána. I když je to možná ještě mírné přirovnání.

To, co se dnes děje není cílený odpor vůči EET, je to stav zoufalství povětšinou starších lidí, kteří podnikali od devadesátých let minulého století, nijak se neobohatili, ale byli spokojení, šťastní a jejich živnost je naplňovala. Tito lidé dnes končí, naštvaní, zklamaní, frustrovaní. Mladí se do klasických služeb či obchodu již nehrnou. Zahajovat dnes podnikání může leda tak blázen, nebo šíbr, kterému jeho kamarád z kraje, vlády či nějaké neziskovky přihrál dotaci a tím skvělí bezpracný kšeft.

Pozorně se dívejme okolo sebe. Dnes končí nikoliv desítky či stovky, ale tisíce obchodů, obchůdků, krámků a služeb. Ceny půjdou nahoru stejně, jako v restauracích a pohostinství. Tisíce lidí odcházejí do předčasného důchody či na úřady práce. Legislativu již nelze znát ani ji dodržet, už ji nerozumí ani její zákonodárci sami. Přesto stát nastavil systém s likvidačními pokutami a šikanujícími podmínkami. Totalita a nesvoboda přišla jinudy a jinak.

Celá politická reprezentace je zodpovědná za KH a EET. Za likvidaci lidské aktivity a chuti něco dělat. Ne, už to nemá smysl podporovat tento systém a odvádět mu daně. Poctiví jsou trestáni za poctivost a pokutovány desetitisíci za chyby v řádech korun. A ten nepoctiví, který si přihrává do své kapsy nezdaněné desetimiliony se jen směje. To je spravedlnost ochránců chudých, to je prolhaná vláda, která u moci drží nečestného lháře z ANO a dává tak jasné signály, kdo v této zemi může podnikat a okrádat ji na daních. Zatajit desítky milionů, podvádět a okrádat je beztrestné, udělat administrativní chybu v řádech korun je likvidační.

Žádný bojkot EET neexistuje, existuje jen hloupost, neomalenost a arogance státní moci a politiků téměř všech rozhodujících stran. Trvale a úspěšně pracují na rozvratu práva, rozkladu občanské společnosti a poklesu výběru daní. Restrikce vedou k útlumu a odchodu poctivých a k podpoře podvodníků, veksláků a kšeftařů velkého kalibru. Stát zabíjí sám sebe a svou vlastní prosperitu.

Je z toho cesta ven? Ano, je. Nespolupracovat, nebýt loajální, nevydělávat, nedělat nic. Systém se hroutí a jeho rozpad se zrychluje. Pak nás bude čekat spousta práce.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.