Brit dostane 350 ran bičem. V Saúdské Arábii vezl domácí víno

Brit dostane 350 ran bičem. V Saúdské Arábii vezl domácí vínoNOVÉ
Svět

Echo24

V Saúdské Arábii byl k 350 ranám bičem odsouzen čtyřiasedmdesátiletý Brit, kterého tamní policie loni přistihla, jak veze v autě podomácku vyrobené víno. Děti Karla Andreeho se obávají, že jejich otec by trest nemusel přežít, a vyzvaly proto britského premiéra Davida Camerona, aby osobně zasáhl a pomohl Andreeho dostat do vlasti. Saúdská Arábie se řídí islámským právem šaría; islám pití alkoholu zakazuje.

Andree, který v Saúdské Arábii pracoval 25 let jako manažer v ropném průmyslu, je nyní ve vězení. Podle jeho dětí se třikrát léčil z rakoviny, je zesláblý a v Británii mu navíc umírá manželka.

„Potřebuje lékařskou péči kvůli rakovině a astmatu. Nepochybujeme, že 350 ran bičem jej zabije. Zapřísaháme Davida Camerona, aby osobně zasáhl a pomohl našemu otci dostat se domů,“ uvedli tři Andreeho potomci v prohlášení, z něhož citoval britský tisk.

Britské ministerstvo zahraničí uvedlo, že pracovníci britské ambasády v Rijádu jsou s Andreem v kontaktu a jeho zdravotní stav sledují. „Ministři a vládní úředníci o případu jednají se saúdskoarabskou vládou a aktivně usilují o (Andreeho) rychlé propuštění,“ sdělilo ministerstvo v prohlášení.

Čtěte také:

Byrokracie u poprav a bičování. Islamisti zakázali i kulečník

Íránská herečka políbila v Cannes prezidenta festivalu, teď jí hrozí bičování

Související články