Francouzi zadrželi belgické policisty, kteří vezli migranty do Calais

Belgická výpomoc

Francouzi zadrželi belgické policisty, kteří vezli migranty do CalaisNOVÉ 1
Svět

Echo24

Francouzští policisté zadrželi na severu země nedaleko hranice s Belgií dva své belgické kolegy, kteří v policejní dodávce vezli 13 migrantů. Belgičané se hájili tím, že uprchlíky nechtěli nechat jít pěšky po silnici k hranici a svezli je proto tam, kam chtěli. Francouzské úřady podle agentury AFP uvedly, že takový postup „silně neschvalují“.

„Úřady obou zemí spolu nyní (o incidentu) jednají s cílem zachovat současné dobré vztahy a spolupráci, především v oblasti migrace,“ sdělila v tiskovém prohlášení prefektura departementu Nord. S uprchlíky měli mířit do nedalekého přístavního města Calais, odkud se migranti snaží dostat do Velké Británie.

Belgickou policejní dodávku se dvěma policisty z komisariátu v Ypres a migranty zastavili francouzští policisté v obci Nieppe. Belgické policisty předvedli k výslechu. Podle šéfa belgických policejních odborů je spoutali i „přesto, že se prokázali služebním průkazem“.

Tři nezletilí uprchlíci skončili v zařízení pro děti v ohrožení a ostatní migranti jsou podle prefektury v administrativní vazbě, aby úřady ověřily jejich totožnost.

Čtěte také: Proti migrantům. Britové postaví v Calais čtyři metry vysokou zeď

Nepřijímáte uprchlíky? Přijde trest, navrhuje švédská ministryně