1 Zmizelá dívka z Ústí

Policie po osmi měsících odložila případ pohřešované školačky

NOVÉ

Témata: , ,

Případ pohřešované školačky z Ústí nad Labem policie podle informací ČTK odložila. Michaela Patricie Muzikářová zmizela 11. ledna, měsíc a půl před třináctými narozeninami. Kriminalisté po ní od té doby pátrali. Na pátek policie svolala briefing.

Krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla, že informace k případu zveřejní policie až na tiskové konferenci. Dívka je stále vedena v policejní databázi jako Dítě v ohrožení. Že bude případ odložen, už policie naznačila dříve. Přímé odpovědi na dotaz, zda právě toto chtějí kriminalisté v pátek oznámit, se v úterý policie vyhnula.

Dívka letos 11. ledna nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Žena ten den odešla ráno kolem 5:00 do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

Kriminalisté od konce ledna neposkytují téměř žádné informace. Embargo na případ platí od chvíle, kdy spáchal sebevraždu partner matky zmizelé dívky. Právě toho policie považovala v případu za jediného podezřelého. V médiích se už dříve objevily citace z interního policejního dokumentu, podle kterého zůstala v případu jediná vyšetřovací verze – ta, že právě on stojí za dívčiným zmizením.

„Nejpravděpodobnější verzí se jeví ta, že pachatelem únosu je Otakar S. Pohřešovaná s ním odešla dobrovolně, buď pod nějakou legendou, nebo protože spolu byli domluvení a během únosu došlo k nešťastné události, která vedla k její smrti (například hádka, předávkování léky),“ citoval server iRozhlas.cz již dříve z dokumentu. Materiál poukazuje také na to, že v mužově voze kriminalisté našli dívčiny školní potřeby. Muž také čelil obžalobě za pohlavní zneužití, k soudu se ale případ už nedostal.

K nalezení dívky nevedly ani rozsáhlé pátrací akce. Kromě okolí jejího bydliště policie prohledávala lesy v severní části Plzeňského kraje, k nimž měl podezřelý muž vztah.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Matka zmizelé školačky dostala podmínku za propagaci nacismu

Po školačce z Ústí pátrají 11. den. Policie nasadila další muže

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.