2 Matka zmizelé dívky z Ústí

Matka zmizelé školačky dostala podmínku za propagaci nacismu

, NOVÉ

Témata: ,

Matka zmizelé školačky Michaely Patricie Muzikářové dostala dvouletou podmínku za propagaci nacismu. Soud Evě Muzikářové zabavil i oblečení a přívěšek s hákovým křížem, informuje server Novinky.cz.

Žena vystupovala na síti Facebook pod přezdívkou milenky Adolfa Hitlera Evy Braunové a sdílela nacistické příspěvky. Její dcera zmizela pravděpodobně letos 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem páté hodiny odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

Kriminalisté vyslechli desítky lidí z okolí dívky, včetně rodiny, kamarádů a spolužáků. Prohlíželi stovky hodin kamerových záznamů. Opakovaně prohledávali místo bydliště pohřešované i okolí. Do rozsáhlých pátracích akcí byly už dříve zapojeny desítky kriminalistů, pořádkové jednotky, hasiči, dobrovolníci od vojáků, kynologové, policejní psi. Konkrétní stopu ale policie stále nemá. Podle policie pracuje stále se dvěma verzemi. „Jednou z nich je, že dívka odešla sama, druhá je, že se stala obětí trestného činu,“ doplnila Hyšplerová.

Případ se zamotal ještě po několika týdnech od zmizení dívky, kdy spáchal sebevraždu přítel nyní odsouzené matky zmizelé školačky.

Čtěte také: Po školačce z Ústí pátrají 11. den. Policie nasadila další muže

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.