Hackeři přesvědčují Hollywood: zvýšili jsme vám tržby

ÚNIK HOLLYWOODSKÝCH FILMŮ

Hackeři přesvědčují Hollywood: zvýšili jsme vám tržbyNOVÉ
Ilustrační snímek. Foto: Foto: Shutterstock.com
1
Svět

vb Echo24

Skupina hackerů, která v prosinci nahrála na internet několik očekávaných hollywoodských filmů, se nyní omlouvá. V neděli vydala prohlášení, ve kterém uvádí, že nechtěla nikoho poškodit – hackeři prý chtěli jen pomoct chudým lidem, kteří si nemohou zajít do kina. Řada filmů přitom unikla ještě před oficiální premiérou. Například snímek Quentina Tarantina Osm hrozných bude mít v České republice premiéru až v úterý.

„Neměli jsme v plánu se vůbec nějak vyjadřovat k událostem posledních dní, ale teď cítíme, že bychom měli,“ sdělila v prohlášení hackerská skupina Hive-CM8. V prohlášení psaném lámanou angličtinou, které zveřejnil server Business Insider, hackeři tvrdí, že chtěli jen pomoct chudým lidem: „Chtěli jsme tyto filmy sdílet s lidmi, kteří nejsou dost bohatí na to, aby je všechny mohli zhlédnout v kině.“

Hackerská skupina Hive-CM8 jedním dechem dodala, že každý, kdo si to může dovolit, by na uniklé filmy měl zajít i do kina. „Jak jsme již řekli: podpořte prosím producenty a zhlédněte filmy v kině na stříbrném plátně, tak jako byste to udělali jindy. Producenti potřebují peníze z prodeje lístků, aby se jim vrátily náklady,“ připomněli hackeři.

Zvláštní kapitolu ve svém prohlášení pak hackeři věnují Quentinu Tarantinovi, jehož nový film nazvaný Osm hrozných unikl ještě před premiérou hned dvakrát. Poprvé v roce 2014, kdy na internet unikl kompletní scénář k připravovanému filmu a podruhé loni v prosinci, kdy se na internet díky hackerům ze skupiny Hive-CM8 celý film.

„Mrzí nás problémy, které jsme způsobili zveřejněním toho skvělého filmu před premiérou. Nechtěli jsme tím nikoho poškodit,“ vzkázali hackeři oblíbenému režisérovi. „Osm hrozných je vynikající, napínavý a zábavný western. (...) Všechny tyto prvky dělají z Osmi hrozných nezapomenutelný film, v němž Quentin Tarantina předvedl to nejlepší,“ dodali podle serveru Business Insider.

Hackerstvím k vyšším tržbám

Hackeři ve svém bizarně znějícím prohlášení zároveň uvádějí, že předčasné zveřejnění filmu by mu podle jejich názoru mohlo dokonce pomoct. Po úniku očekávaného snímku na internet se totiž kolem něj rozproudila bouřlivá diskuse: „Skutečně si myslíme, že únik filmu vytvořil nový typ mediálního poprasku, který je v televizi, rozhlase a novinách viditelnější než Hvězdné války, přičemž náklady na tento poprask byly nulové.“

Film Quentina Tarantina Osm hrozných, který je už teď možné stáhnout z několika serverů (dokonce i s českými titulky), měl ve Spojených státech premiéru už v prosinci. Do českých kin se snímek dostane v úterý 5. prosince. Režisér Tarantino, který před nedávnem dostal vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, kvůli filmu zavítal i do České republiky. Konkrétně se v červenci loňského roku setkal v Praze s italským skladatelem a dirigentem Ennio Morriconem, který má na starosti filmový soundtrack. Morricone si totiž pro nahrávání hudby vzal k ruce Český národní symfonický orchestr.

Co přesně vedlo hackery ke zveřejnění omluvného prohlášení zatím podle serveru Business Insider není jisté. Skupina kromě Osmi hrozných zveřejnila ještě několik dalších snímků. Namátkou lze zmínit například novou „bondovku“ s názvem Spectre, životopisné filmy Legendy zločinu, a Steve Jobs nebo historický thrilerr Most špiónů s Tomem Hanksem v hlavní roli.

Čtěte také: Hackeři zaútočili na portál BBC. Vyřadili jej z provozu

Islámský stát jako toaletní papír. Hackeři vyhlásili Den trollení