1 Aplikace na pro milovníky přírody

Aplikace poznává rostliny, stačí je vyfotit

, NOVÉ

Témata: , ,

Pro to abyste během procházky v přírodě rozpoznali neznámé stromy a květiny, již nepotřebujete atlas rostlin. Aplikace Pl@ntNet pro rozeznávání druhů rostlin v přírodě, kterou spustila skupina Veolia v rámci projektu Tajný život města, to zvládne za několik sekund. Při zaplňování databáze rostlin pomáhali také čeští studenti, kteří prostřednictvím aplikace soutěžili o zájezd do environmentálního centra Zaježová na Slovensku.

„Pl@ntNet je aplikace vyvinutá francouzskými vědci, dostupná pro iOS a Android. Stačí vyfotit list, květ, plod rostliny nebo kůru stromu, které objevíte třeba na výletě, a Pl@ntNet ji na místě rozezná a určí,“ uvedli autoři projektu v tiskové zprávě. Na tvorbě české a slovenské verze se podílely kromě Veolie také vzdělávací centrum Tereza a centrum environmentální výchovy Živica.

Aplikaci doplňovali také studenti českých základních škol a gymnázií. „Školní týmy, ve svém okolí objevovaly a fotily divoce rostoucí rostliny. Pomohly tak zároveň naplnit aplikaci Pl@ntNet o druhy planě rostoucí v naší přírodě. O svých objevech následně informovaly veřejnost formou videí, reportáží nebo výstav,“ uvedli autoři projektu.

Projektu se v minulém roce zúčastnilo 50 škol, z nichž tři nejlepší týmy vyhrály zájezd do environmentálního centra Zaježová na Slovensku. Projekt Tajný život města Veolia spustila na začátku minulého školního roku, v tomto roce v něm chce pokračovat. Aplikace Pl@ntNet je zdarma ke stažení na internetových stránkách projektu.

Čtěte také: Novinka v dopravě. „Letecký Uber” nabízí levné lety i z Česka

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.