1 APLIKACE WINGLY

Novinka v dopravě. „Letecký Uber” nabízí levné lety i z Česka

, NOVÉ

Témata: ,

Zaletět si do Benátek nebo do mnohem exotičtějších destinací klidně za poloviční ceny oproti těm, jaké si účtují aerolinky, umožňuje nová aplikace. Wingly, jak aplikaci autoři pojmenovali, propojuje – podobně jako Uber – piloty soukromých letadel a cestující. Většina ze zhruba tří tisícovek tras vede přes Velkou Británii, Německo nebo Francii, ale létat se dá i z České republiky. Píše o tom web britského deníku Daily Mail.  

Cestující tak podle údajů, které aplikace uvádí, může letět z Benešova do Benátek za 116 eur, což je 3024 korun. Podle údajů z webových stránek Student Agency je cena takového letu zhruba dvojnásobná. Aktuálně například nabízí let z Prahy do Benátek za zhruba 6 tisíc korun a se třemi přestupy. Na webových stránkách ČSA se pak cena pohybuje od necelých 3 tisíc až do necelých 6 tisíc. 

Většina tras, kterých je podle informací britského deníku kolem 3 tisíc, je v rámci Evropy a letět se tak dá například z Frankfurtu nad Mohanem do chorvatského Splitu nebo na vyhlídkový let po Kypru. Na mapě aplikace je ale také například trasa přes ostrov Guadeloupe v Karibském moři nebo jiné lety ve Spojených státech. 

Systém funguje tak, že nabízí cestujícím různé lety, podobně jako Uber trasy v automobilové dopravě. Piloti, kteří jsou v aplikaci registrovaní, tak poskytují svůj letový plán na konkrétní den s počtem míst v letadle a uvádí i požadovanou cenu. Z nich cestující může vybrat, popřípadě navrhnout vlastní trasu.

Daily Maily uvádí, že piloti jsou licencovaní a webové stránky Wingly o nich poskytují informace včetně recenzí. Pokud by některý z pilotů měl negativních hodnocení od cestujících příliš, podle britského deníku bude z aplikace vyřazený. Podle informací z webových stránek sídlí Wingly v Paříži. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte  také: Taxi bez řidičů? Němci testují samořízené vozy

,