1 vražda pod vlivem drog

Na Times Square najel do chodců mariňák pod vlivem marihuany

, NOVÉ

Témata: ,

Policie už identifikovala řidiče, který na newyorském Times Square vjel do chodců. Zabil osmnáctiletou dívku a dalších více než dvacet lidí zranil. Původně se spekulovalo, zda nešlo o teroristický útok. Řidič však najel na chodník pod vlivem marihuany

Policie řidiče identifikovala jako 26letého Richarda Rojase z Bronxu, který byl kvůli řízení v opilosti zadržen už v letech 2008 a 2015. Po nehodě z místa činu utekl. „Začal utíkat a běžel, dokud ho lidé nesrazili na zem,“ řekl Asa Lowe, který vše viděl.

Rojas je příslušníkem amerického námořnictva. Musel však odejít z aktivní služby kvůli problémům s alkoholem. Policie ho dvakrát vyšetřovala i kvůli vyhrožování a napadení, naposledy letos na začátku května. V roce 2013 strávil podle BBC dva měsíce ve vojenském vězení v Jižní Karolíně. Není ale jasné, za co.

BBC dále uvedla, že Rojas byl k najetí do davu naveden hlasy. Prý ho k činu přiměl Bůh. Policie uvedla, že byl pod vlivem marihuany.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Richard Rojas včera najel osobním automobilem do chodců na newyorském náměstí Times Square: jeden člověk zemřel a 22 dalších utrpělo zranění.

Událost se stala v poledne místního času (18:00 SELČ) – náměstí, které je populárním turistickým cílem, bylo v té době plné lidí.

Při nehodě zemřela 18letá dívka, zraněna byla i její 13letá sestra. Podle oficiální bilance bylo zraněno celkem 22 lidí, čtyři z nich jsou v kritickém stavu a tři ve vážném.

Čtěte také: Útok? V New Yorku najelo auto do chodců. Jeden mrtvý a 22 zraněných

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.